DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Witaminy i suplementy dla krów w okresie okołowycieleniowym

Wsparcie krowy w okresie okołowycieleniowym jest niezwykle istotne. Jest to najważniejszy okres produkcyjny w każdej hodowli, a przy tym nieodpowiednia pielęgnacja oraz opieka nad zwierzęciem może przyczynić się do poważnych strat. W naszej ofercie znajdziesz witaminy i suplementy zarówno dla ciężarnych krów, jak i tych po wycieleniu.

Prawidłowe żywienie krów w okresie okołowycieleniowym jest szczególnie ważne, ponieważ warunkuje wysoką wydajność krów w całej laktacji. Hodowcy powinni zadbać o odpowiedni dobór składników pokarmowych, energii oraz witamin, tak aby zapobiec wszelkim zaburzeniom metabolicznymi i chorobom okresu okołoporodowego.

Okres okołowycieleniowy

BOLUS KETOZA - energia dla krów: przeciwko ketozie, op. 12x60g BOLUS KETOZA - energia dla krów: przeciwko ketozie, op. 12x60g
Producent: Trans Feed
Cena:

352,90 zł

Cena netto: 326,76 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
 • nowość
 • nowość
 • nowość
 • nowość

Odpowiednie żywienie krów mlecznych w okresie okołoporodowym ma wpływ na ich wydajność.

Okres okołowycieleniowy to najważniejszy moment w cyklu produkcyjnym krowy, a dla hodowców to okres wzmożonej pracy, ponieważ to właśnie wtedy ryzyko wystąpienia chorób jest największe i powoduje największe straty w gospodarstwach. Profilaktyka jest tutaj bardzo istotna, ponieważ wcześniejsza reakcja i wdrożenie odpowiednich rozwiązań żywieniowych poprawia stan zdrowia zwierząt, zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób, ale także wpływa pozytywnie na zysk z produkcji mleka.

Makroelementy w okresie okołowycieleniowym - dlaczego są tak istotne?

Wapń i fosfor to jedne z najważniejszych makroelementów. Należy dostosować ich podaż do konkretnego cyklu produkcyjnego krowy. W przypadku okresu zasuszania należy zmniejszyć poziom wapnia i jednocześnie zwiększyć podawanie fosforu. Fosfor jest odpowiedzialny za efektywniejsze wchłanianie wapnia, dzięki czemu krowa może wytworzyć rezerwy wapniowe, które będą jej niezbędne podczas rozpoczęcia laktacji. Ograniczymy wówczas ryzyko pojawienia się porażania poporodowego, które występuje w wyniku zbyt niskiego poziomu wapnia w krwi (hipokalcemia). Najczęstszymi objawami gorączki mlecznej są drżenie mięśni oraz problem ze wstawaniem, a najbardziej narażone na to schorzenie są starsze krowy. Na 2-3 tygodnie przed wycieleniem ilość wapnia należy zwiększyć, a poziom fosforu utrzymać na dość wysokim poziomie.

Dlaczego warto zadbać o podawanie witamin i suplementów w okresie okołowycieleniowym?

Okres okołowycieleniowy trwa kilka tygodni przed rozwiązaniem oraz obejmuje również czas po wycieleniu się. Wtedy zwierzę jest najbardziej narażone na stres spowodowany wieloma czynnikami. Wszak przed porodem, krowa powinna być zasuszana, co wiąże się także ze zmianą paszy oraz zmianę w kwestii regularności doju. Do tego należy pamiętać, że dobrostan jałówki przekłada się także na pomyślny poród oraz zdrowie cielaka. Niezbędne jest zatem zapewnienie:

 • odpowiednich warunków bytowych krowie,
 • redukcji stresów i czynników niepokojących,
 • odpowiedniej paszy,
 • wysokiej jakości witamin oraz preparatów,
 • higieny.

Nieodpowiednia pielęgnacja oraz jadłospis doprowadzają nie tylko do stresu, ale również mogą wpłynąć na wystąpienie takich dolegliwości, jak gorączka poporodowa, zatrzymanie łożyska czy zapalenie gruczołu mlekowego. Dlatego wtedy wielu opiekunów szuka wysokiej jakości suplementów i witamin dla krów w okresie okołowycieleniowym.

Zasuszanie – suplementy i witaminy dla ciężarnych krów

Zasuszanie to jeden z najważniejszych okresów przed połogiem. Zmienia się wtedy tryb życia zwierzęcia, częstotliwość udoju oraz pasza. Zazwyczaj wykonuje się ten proces na około 45 dni przed planowanym terminem wycielenia się. Warto zadbać przy zasuszaniu o podawanie odpowiednich suplementów dla ciężarnych krów:

 • bolusy witaminowe w okresie okołowycieleniowym

Bolus jest bogaty w witaminy dla ciężarnych krów w okresie zasuszania. Dzięki takiej formie suplementacji wszystkie składniki stopniowo uwalniają się przez 10 tygodni, dostarczając zwierzęciu niezbędnych elementów do prawidłowego funkcjonowania. W składzie bolusa znajdują się takie witaminy i minerały, takie jak: jod, kobalt, witamina A, witamina D3, cynk, mangan, selen oraz miedź. Dzięki takim substancjom zwierzę jest wspierane w okresie zasuszania, ale i przy wycieleniu się. Produkt jest niezwykle łatwy w podaniu, gdyż wystarczy użyć specjalnego aplikatora.

 • bolusy na ochronę wymienia w trakcie zasuszania

Nieprawidłowo przeprowadzone zasuszanie przyczynia się do infekcji i dolegliwości wymienia. Dlatego wielu hodowców decyduje się na dodatkowe wsparcie w postaci suplementów dla ciężarnych krów, mających na celu wsparcie zdrowia wymienia oraz profilaktykę mastitis. Preparat ma właściwości przeciwzapalne, a przy tym dzięki substancjom zawartym w jego składzie pozytywnie wpływa na ogólny dobrostan krowy. W produkcie nie znajdują się antybiotyki.

 • bolusy zatrzymujące laktację

W naszej ofercie znajdują się także bolusy hamujące laktację. Podaje się je po ostatnim doju. Stosując je, można obniżyć nabrzmiałość oraz ryzyko zapalenia wymienia, które jest zagrożeniem podczas okresu zasuszania. Działa również pozytywnie na poziom stresu u zwierzęcia.
W przypadku gdy dojdzie do stanów zapalnych wymiona, podczas osuszania należy zadbać o preparaty przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe, które pomogą zwalczyć infekcję. Dzięki zawartemu w składzie chilli działają one rozgrzewająco oraz pobudzają krążenie krwi. W formule znajduje się także gliceryna, która nawilża oraz usprawnia elastyczność tkanki, przez co jest mniej podatna na pękanie oraz podrażnienia.

Witaminy i suplementy dla krów po wycieleniu

Przebieg porodu u krowy zależy od wielu czynników, a sama rekonwalescencja również może wyglądać różnie. Wśród najważniejszych ryzyk związanych z połogiem można wymienić komplikacje takie jak zatrzymanie łożyska, gorączka mleczna czy zaleganie oraz ketoza. Dlatego warto zadbać o dobrostan oraz prawidłowe funkcjonowanie zwierzęcia. W naszej ofercie znajdziesz suplementy dla krów po wycieleniu:

 • bolusy na zatrzymanie łożyska i infekcje macicy

Preparat ten jest stosowany zarówno przy infekcjach, jak i wtedy, kiedy poród można zaliczyć do trudnych – zazwyczaj to dotyczy ciąż mnogich. Bolus jest podawany zaraz po wycieleniu się. Wspiera naturalną rekonwalescencję zwierzęcia oraz oczyszczenie organizmu. Bolus także wpływa pozytywnie na płodność krowy i przyśpiesza czas wejścia w okres rui.

 • bolusy energetyzujące

Wielu opiekunów zauważa po wycieleniu się apatię u krów. Może to być spowodowane stresem, a także ogromnym wydatkiem energetycznym. Dlatego popularnym rozwiązaniem jest podawanie energetyzujących suplementów dla krów w okresie okołowycieleniowym. Bolusy mają niezwykle szybkie działanie, gdyż rozpadają się bezpośrednio w żwaczu. Chętnie są stosowane profilaktyczne w przeciwdziałaniu ketozy u krów. W jego składzie znajdują się algi morskie, propionian wapnia, tlenek magnezu czy stearynian wapnia.

Witaminy i suplementy dla krów w okresie okołowycieleniowym pomagają w profilaktyce ketozy, infekcji macicy, wymion oraz innych schorzeń. To sposób na wsparcie naturalnych procesów regeneracyjnych u zwierzęcia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl