Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 300zł

Wysyłka w 24h

SCC BOLUS - obniża poziom komórek somatycznych bez antybiotyków, op. 6 sztuk x 90g

Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 1 064,90 zł 1064.90
Cena netto: 986,02 zł
ilość szt.
Zyskujesz 106 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

SCC BOLUS - Stosowany w celu zmniejszenia liczby komórek somatycznych, bez użycia antybiotyków.

SCC Bolus to naturalny sposób na zmniejszenie liczby komórek somatycznych u krów. Substancje czynne (składniki roślinne i ekstrakty) niszczą biofilmy otaczające bakterie, rozrywają wiązania między bakteriami i niszczą ich kolonie. W okresie podawania bolusa wymię jest oczyszczane z nagromadzeń bakterii, które powodują subkliniczne zapalenie wymienia i wpływają na wysoką liczbę komórek somatycznych. Wystarczy podać krowie jeden bolus, który działa do 28 dni. Brak okresu karencji. W zależności od sytuacji bolusy stosuje się w okresie laktacji lub zasuszania (patrz dawkowanie poniżej). W przypadku antybiotykoterapii bolus przyspiesza powrót do zdrowia, dobrze współgra z antybiotykami.

Bolus łatwy do podania za pomocą aplikatorów:

 

Dawkowanie:

– Podać 1 bolus jak najszybciej po otrzymaniu wyników SSC. Bolus SCC działa przez 28 dni i pomaga krowie oczyścić organizm i wymiona w naturalny sposób.

 – W przypadku krów z dużą liczbą komórek w późniejszym stadium laktacji lepiej jest poczekać z bolusem do momentu zasuszenia. Podać 1 bolus w momencie zasuszenia krów z dużą liczbą komórek lub klinicznym zapaleniem wymienia w poprzedniej laktacji. Zmniejsza ryzyko klinicznego zapalenia wymienia podczas kolejnej laktacji.

Pamiętaj, że 80% klinicznego zapalenia wymienia rozpoczyna się w ciągu pierwszych 60 dni laktacji, wywołanego przez bakterie, które zakażały wymię w okresie zasuszenia.

– Krowy z klinicznym zapaleniem wymienia: podać 1 bolus (pomaga krowie oczyścić zainfekowaną ćwiartkę i zapobiegać nadmiernej liczbie komórek i/lub subklinicznemu zapaleniu wymienia).

Opakowanie:

6 sztuk x 90g

Skład:

Dodatki na kg: Allium Sativum, Skład: Maltodekstryna, węglan wapnia, aromat, Środki emulgujące i stabilizujące: Celuloza mikrokrystaliczna (E460), Hydroksypropylometyloceluloza (E464), Składniki analityczne na kg: Włókno surowe: 173g, Białko surowe: 85g, Popiół surowy: 125g, Tłuszcz surowy: 11g

Skuteczność potwierdzona badaniami:
  • 81% niższy poziom LKS po 14 dniach od zastosowania SCC-Bolus.
  • Krowy, którym podano SCC-Bolus wykazały o 20,6% wyższą wydajność mleczną w porównaniu do krów leczonych antybiotykiem.
  • Z SCC-Bolus czas przeżuwania u krów jest o 7% większy w porównaniu do antybiotyku.

Badanie przeprowadzone przez: Large Animal Clinic, Akademia Weterynaryjna, Litewski Uniwersytet Nauk o Zdrowiu w Kownie, Profesor Ramūnas Antanaitis, 2021

CEL BADANIA:

Określenie skutków (LKS, wydajność mleczna i czas ruminacji) podania SCC-Bolus u krów mlecznych z zapaleniem wymienia po 14 dniach.

BADANE GRUPY:

Badanie przeprowadzono na dwóch grupach (każda z nich liczyła 30 krów z klinicznym zapaleniem wymienia i 32 krów z subklinicznym zapaleniem wymienia).  
Grupie 1. podano SCC-Bolus.
Grupie 2. podano 4 dawki antybiotyku dowymieniowego z amoksycyliną.

WYNIKI BADAŃ:

SCC-BOLUS ZMNIEJSZYŁ LICZBĘ KOMÓREK SOMATYCZNYCH O 81%!

  • SCC-Bolus obniżył poziom komórek somatycznych z 1.450.000 do 275.500. To aż 81% niższy poziom LKS! 
  • Antybiotyk obniżył poziom komórek somatycznych z 1.365.000 do 859,950, a więc zmniejszył LKS o 37%.

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ MLECZNA ORAZ DŁUŻSZY CZAS PRZEŻUWANIA

  • Grupa 1. wykazała większy wzrost wydajności mlecznej (o 20,6%) i dłuższy czas przeżuwania (o 7,0%), w porównaniu do grupy 2.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Zobacz także

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl