DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Obecnie dużym problemem hodowców w wyniku wysokiej intensyfikacji produkcji zwierzęcej stanowią zaburzenia trawienne i metaboliczne krów, co prowadzi do różnego typu chorób. Rozwiązaniem jest prawidłowe żywienie i suplementacja. Farmino.pl wspiera Twoje stado poprzez innowacyjne produkty opracowane przez najlepszych specjalistów w dziedzinie hodowli i żywienia bydła.

Metabolizm bydła

HERBAL BLOCK - lizawka ziołowa przeciw pasożytom + minerały, op. 10kg HERBAL BLOCK - lizawka ziołowa przeciw pasożytom + minerały, op. 10kg
Producent: S.I.N. HELLAS
Cena:

164,90 zł

Cena netto: 152,69 zł

zobacz więcej
  • nowość
  • nowość

Krowy wysokomleczne najbardziej narażone na zaburzenia metaboliczne.

Zaburzenia trawienne i metaboliczne spowodowane błędami żywieniowymi i niedostateczną suplementacją  występują szczególnie u krów wysokomlecznych i są jednym z głównych czynników ograniczających potencjalne możliwości produkcyjne, obniżając jakość mleka, opłacalność produkcji oraz powodując kłopoty z rozrodem. Krowy wysokomleczne wymagają właściwego żywienia dostosowanego do odpowiedniej fazy laktacji. Należy wtedy zachować niezwykłą staranność i dbałość w układaniu dawek pokarmowych w oparciu o niezbędne makro i mikroelemanty, enzymy oraz dodatki, które wpłyną na lepszą wartość sensoryczną paszy, jej lepsze pobranie oraz strawność i konsekwentnie stosować je w praktyce.

 

Ketoza, kwasica, zaleganie okołoporodowe... jak im zaradzić?

W wyniku popełnianych przez hodowców błędów żywieniowych coraz częściej dochodzi do zaburzeń trawiennych i metabolicznych u krów, co prowadzi do różnego typu chorób i zaburzeń przemiany materii. Najczęściej występujące schorzenia to m.in. ketoza, kwasica żwacza, zasadowica żwacza, zaleganie okołoporodowe, zatrzymanie łożyska, tężyczka pastwiskowa, przemieszczenie trawieńca czy zespół stłuszczonej wątroby. Zazwyczaj koszty leczenia są wysokie, a powikłania mogą być poważne. Główną uniwersalną zasadą zapobiegania powyższych chorób jest ich profilaktyka i wczesne reagowanie na niepokojące nas sygnały, a także prawidłowe dostosowanie żywienia i suplementacji. Warto także, zapoznać się z objawami poszczególnych schorzeń, by w porę pomóc zwierzęciu. W przypadku ketozy sygnałem alarmowym dla hodowcy powinno być: mniejsze pobranie paszy, nagły spadek masy ciała, spadek produkcji, apatia, zapach acetonu w wydychanym powietrzu, zaparcia, bezwład żwacza oraz suchy i ciemny łajniak pokryty śluzem. Mleko krowy ma wówczas zmieniony zapach i smak a po podgrzaniu się waży. Zauważalny jest także spadek białka i wzrost tłuszczu w mleku.

 

Nasza oferta jest bogata w wysoko jakościowe produkty zapobiegające chorobom metabolicznym.

W asortymencie posiadamy wszystko co jest potrzebne do prawidłowego rozwoju Twojego stada, minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków. Farmino.pl wyróżnia szeroki wachlarz produktów o najwyższej jakości i opatentowanej skuteczności. W ofercie dostępne są m.in. pójła poporodowe, tubostrzykawki, wlewy dożwaczowe, bolusy uzupełniające niedobory wapnia i fosforu, produkty z dużą dawką łatwo przyswajalnej energii zapewniające prawidłową pracę żwacza, wątroby i stabilizację układu pokarmowego, co zabezpiecza krowy przed wystąpieniem różnego rodzaju schorzeń metabolicznych. Posiadamy preparaty ukierunkowane na konkretne schorzenie: np. Bolus Keto Duo, KetoCare czy Rumistart Green sprawdzą się idealnie w walce z ketozą, a bolus Dry dostarczy krowie przez 10 tygodni niezbędne witaminy i minerały dostosowane do okresu zasuszania. Oferujemy także produkty, które nie tylko działają prewencyjnie, ale także łagodzą objawy już występującej choroby i przyśpieszają rekonwalescencję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl