DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Biegunka u cieląt – preparaty

W przypadku opieki nad młodymi zwierzętami należy ograniczyć ryzyko wystąpienia biegunki. Jednak, gdy już została ona wywołana przez bakterie, rotawirusy czy pasożyty – trzeba zadbać o dobrostan maluchów. W naszej ofercie znajdziesz preparaty na biegunkę u cieląt.

Preparaty przeciwbiegunkowe dla cieląt

Biegunka u cieląt – co ją powoduje i jakie są jej objawy?

Biegunka to szczególnie niebezpieczna dolegliwość u młodych zwierząt, gdyż nieleczona w szybkim tempie może doprowadzić do osłabienia i odwodnienia organizmów. Może być ona powodowana przez:

 • wirusy – koronawirusy oraz rotawirusy,
 • pasożyty – kokcydia,
 • akterie – E. Coli,
 • stres,
 • nieprawidłowe żywienie – zarówno pod kątem dobierania pokarmu, jak i ilości,

Biegunki to dolegliwość, która dotyczy młodych cieląt, tuż po porodzie, jak i tych starszych.
W przypadku młodych zwierząt następujące objawy powinny zaalarmować hodowcę:

 • suchy pysk – biegunka powoduje odwodnienie,
 • apatia,
 • brak apetytu,
 • wodniste odchody,
 • gorączka,
 • zapadnięcie się gałki ocznej – również zależne od stopnia odwodnienia.

Nieleczona, przewlekła biegunka u cieląt prowadzi do odwodnienia, silnego osłabienia organizmu, kwasicy oraz śmierci. Dlatego szybka reakcja opiekuna i zastosowanie odpowiednich preparatów wzmacniających jest niezwykle istotna.

Preparaty na biegunkę u cieląt – co podawać najmłodszym?

Warto wiedzieć, że biegunka u cieląt tuż po porodzie to zjawisko, które dotyka nawet do 30% zwierząt. Wynika to z tego, że u nowo narodzonego malucha nie jest jeszcze w pełni wykształcony układ immunologiczny. W efekcie młode zwierzę jest bardziej narażone na negatywne oddziaływanie wirusów, pasożytów oraz bakterii. W naszej ofercie znajdziesz preparaty na biegunkę u młodych cieląt:

 • pasty doustne w strzykawce

Pierwsza dawka produktu może być przyjmowana już trzeciego dnia życia. W składzie preparatu znajdują się substancje wiążące, ściągające, odpowiednio dobrane olejki eteryczne, węgiel roślinny oraz bakterie kwasu mlekowego. Pasta doustna może być stosowana zarówno profilaktycznie – np. przy okresach stresu, jak i gdy występuje biegunka u cieląt. Preparat wspiera rekonwalescencje zwierzęcia, pobudza odbudowę flory bakteryjnej, zapobiega odwodnieniu oraz kwasicy.

 • preparaty profilaktyczne biegunki u cieląt i wspierające układ pokarmowy

Preparaty na biegunkę u cieląt takie jak Vitavel Bioarmor można podawać już od pierwszych dni życia zwierząt. Mają one zastosowanie profilaktyczne, poprzez pozytywny wpływ na trawienie mleka, stymulację układu odpornościowego oraz stabilizację flory bakteryjnej. Pobudza również apetyt malucha, przez co cielę przybiera na masie. Preparat na biegunkę u cieląt jest antybakteryjny, przeciwwirusowy, przeciwgrzybiczny oraz przeciwzapalny. Dzięki swojemu składowi wykazuje również pozytywne działanie na objawy stresu, które często przyczyniają się do pojawienia się biegunki u młodych zwierząt.

 • Eubiotyki przeciwbiegunkowe dla cieląt

Eubiotyki to preparaty na biegunkę u cieląt o działaniu profilaktycznym. Mają właściwości przeciwbakteryjne oraz antyoksydacyjne. Stymulują zdrowie jelit, a przy tym poprawiają strawność pożywienia. Eubiotyki pobudzają także apetyt, co przekłada się na lepsze przybieranie na masie u zwierzęcia. Preparat na biegunkę u cieląt można podawać nie tylko profilaktycznie, ale również w celu wyhamowania dolegliwości.

Te produkty pomogą w rekonwalescencji zwierzęcia po infekcji.

Preparaty hamujące na biegunkę u cieląt

Choć profilaktyka jest niezwykle istotna, to nie zawsze jest możliwe zapobieganie zakażeniom wirusowym oraz bakteryjnym. Zazwyczaj najbardziej narażone są maluchy, to biegunka nie omija również cieląt starszych. W takiej sytuacji należy zadbać o podawanie preparatów hamujących infekcję, elektrolitów oraz o działaniu nawadniającym. W ofercie Farmino.pl znajdziesz:

 • preparaty przeciwbiegunkowe

W przypadku już rozwiniętej infekcji niezwykle istotne jest wyhamowanie biegunki oraz stabilizacja organizmu. Dlatego wielu hodowców decyduje się na podawanie produktów uszczelniających naczynia krwionośne oraz działających osłonowo na błonę śluzową jelit. Dzięki temu przepływ treści pokarmowych stabilizuje się, a sam przebieg biegunki ulega złagodzeniu.

 • elektrolity

Zaburzenie gospodarki wodno-elektrolitowej to jeden z negatywnych skutków biegunki u cieląt. Przewlekły stan chorobowy może doprowadzić do dotkliwego wycieńczenia, a nawet zgonu zwierzęcia. Dlatego należy zadbać o suplementację odpowiednich preparatów i leków na biegunkę. Podanie elektrolitów pomaga ustabilizować gospodarkę wodno-elektrolitową w organizmie cielęcia, przywraca apetyt, zapobiega odwodnieniu oraz wpływa pozytywnie na samopoczucie zwierzęcia.

 • Węgiel aktywny

Węgiel aktywny to jeden z najbardziej znanych preparatów na biegunkę, który pomaga ją wyhamować, a także zapobiega wzdęciom oraz niestrawności. Produkt ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwkrwotoczne. Jego podawanie wspomaga regenerację śluzówki, stabilizacje odczynnika pH układu pokarmowego oraz wspiera funkcjonowanie jelit.
Warto zadbać o szybką reakcję, gdy wystąpi biegunka u cieląt. Podanie odpowiednich preparatów i suplementów pomoże zadbać o dobrostan i powrót do dobrej formy u młodych zwierząt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl