Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 300zł

Niedobór energii stanowi olbrzymi problem w dzisiejszej hodowli bydła, a wysoka intensywność produkcji niestety sprzyja zaburzeniom energetycznym krów. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów ze smaczną i łatwo przyswajalną energią dla krów, dzięki odpowiednio zbilansowanemu połączeniu glikolu, gliceryny, melasy i dodatków smakowych w oparciu o zioła, witaminy i olejki eteryczne.

Energia dla krów mlecznych

ENERGY BLOCK - lizawka zapewniająca wysoki poziom energii, op. 10kg ENERGY BLOCK - lizawka zapewniająca wysoki poziom energii, op. 10kg
Producent: S.I.N. HELLAS
Cena: 87,80 zł (netto: 81,30 zł )
zobacz więcej
  • nowość
SPEED DRINK - pójło dla krów, energia + witaminy, op. 1kg SPEED DRINK - pójło dla krów, energia + witaminy, op. 1kg
Cena: 26,57 zł 27,97 zł (netto: 24,60 zł 25,90 zł )
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Znaczenie energii w żywieniu krów mlecznych.

Ilość energii, którą pobierają krowy wysokomleczne w okresie pierwszych trzech miesięcy laktacji, bardzo często nie pokrywa dziennego zapotrzebowania, co skutkuje pojawieniem się niedoboru, a organizm zaczyna korzystać z rezerw. We krwi zaczynają gromadzić się ciała ketonowe. Niedobór energii wpłynie na pogorszenie się stanu zdrowia zwierzęcia, co z kolei może doprowadzić do ketozy, a jej efektem - straty w produkcji mleka, które są szacowane na poziomie 600-1000kg mleka od krowy w okresie laktacji. Poprzez zbilansowane połączenie wysokiej jakości składników energetycznych nasze produkty zapewniają kompleksowe wsparcie w okresie okołoporodowym i niwelują zaburzenia metaboliczne.

 

Jak dostarczyć krowie szybko energii?

Pierwsze tygodnie laktacji krów powinny być priorytetowe dla hodowców. Należy wówczas zadbać, by zwierzęta pobierały jak największe dawki pokarmowe, a więc zwrócić uwagę na smakowitość dawki oraz stymulację apetytu krów, a także dostarczyć im optymalną dawkę glukozy. Krowa potrzebuje 2,4kg glukozy na wyprodukowanie 50kg mleka oraz 1kg glukozy, aby pokryć podstawowe funkcje życiowe. Bardzo dobrym źródłem energii są gliceryna, glikol propylenowy oraz propionian sodu i wapnia. Powyższe komponenty glukoplastyczne są szybko wchłaniane oraz wspomagają utlenianie wolnych kwasów tłuszczowych, co stanowi świetną profilaktykę przeciw ketozie. Bestsellerem w naszym sklepie jest Rumistart Green, który został specjalnie zaprojektowany, aby szybko dostarczyć krowom łatwo przyswajalnej energii. Rumistart Green bazuje na roślinnym glikolu mono-propylenowym (wolnym od GMO) oraz na naturalnych składnikach aktywujących pracę żwacza i chroniących wątrobę.

 

Wybierz produkty o udowodnionej skuteczności!

Farmino.pl oferuje produkty unikalnych marek m.in. Topro z Holandii i Bioarmor z Francji, które w Polsce można zakupić tylko u nas! Przy wyborze asortymentu kierujemy się wieloletnim doświadczeniem najlepszych specjalistów oraz skutecznością produktów z opatentowaną recepturą. Nasze produkty energetyczne dla krów są bogate w łatwo przyswajalną energię oraz wartości odżywcze, które korzystnie wpływają na zdrowie i optymalny bilans energetyczny krów. W ofercie posiadamy preparaty w postaci dożwaczowych bolusów, wlewek energetycznych bezpośrednio do pyska krów a także do wymieszania i podania wraz z paszą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl