DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Niedobór energii stanowi olbrzymi problem w dzisiejszej hodowli bydła, a wysoka intensywność produkcji niestety sprzyja zaburzeniom energetycznym krów. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama produktów ze smaczną i łatwo przyswajalną energią dla krów, dzięki odpowiednio zbilansowanemu połączeniu glikolu, gliceryny, melasy i dodatków smakowych w oparciu o zioła, witaminy i olejki eteryczne.

Energia dla krów mlecznych

Ze względu na wysoką intensywność produkcji w rolnictwie, ustabilizowanie metabolizmu krów może być trudne. Często pożywienie pochodzące z paszy nie jest wystarczające i trzeba je suplementować energią dla krów mlecznych uzupełniającą niedobory. Nasz sklep dla hodowców bydła oferuje szeroki asortyment wysokiej jakości suplementów. Zapoznaj się z ofertą i wybierz produkty, które sprawdzą się najlepiej w Twoim gospodarstwie. Warto się na to zdecydować, aby zapobiec chorobom zwierząt i obniżeniu wydajności produkcji. Zakup energii dla krów do doskonała inwestycja, która może zwrócić się z czasem.

Energia dla krów mlecznych

  • nowość

Znaczenie energii w żywieniu krów mlecznych.

Ilość energii, którą pobierają krowy wysokomleczne w okresie pierwszych trzech miesięcy laktacji, bardzo często nie pokrywa dziennego zapotrzebowania, co skutkuje pojawieniem się niedoboru, a organizm zaczyna korzystać z rezerw. We krwi zaczynają gromadzić się ciała ketonowe. Niedobór energii wpłynie na pogorszenie się stanu zdrowia zwierzęcia, co z kolei może doprowadzić do ketozy, a jej efektem - straty w produkcji mleka, które są szacowane na poziomie 600-1000kg mleka od krowy w okresie laktacji. Poprzez zbilansowane połączenie wysokiej jakości składników energetycznych nasze produkty zapewniają kompleksowe wsparcie w okresie okołoporodowym i niwelują zaburzenia metaboliczne.

Jak dostarczyć krowie szybko energii?

Pierwsze tygodnie laktacji krów powinny być priorytetowe dla hodowców. Należy wówczas zadbać, by zwierzęta pobierały jak największe dawki pokarmowe, a więc zwrócić uwagę na smakowitość dawki oraz stymulację apetytu krów, a także dostarczyć im optymalną dawkę glukozy. Krowa potrzebuje 2,4kg glukozy na wyprodukowanie 50kg mleka oraz 1kg glukozy, aby pokryć podstawowe funkcje życiowe. Bardzo dobrym źródłem energii są gliceryna, glikol propylenowy oraz propionian sodu i wapnia. Powyższe komponenty glukoplastyczne są szybko wchłaniane oraz wspomagają utlenianie wolnych kwasów tłuszczowych, co stanowi świetną profilaktykę przeciw ketozie. Bestsellerem w naszym sklepie jest Rumistart Green, który został specjalnie zaprojektowany, aby szybko dostarczyć krowom łatwo przyswajalnej energii. Rumistart Green bazuje na roślinnym glikolu mono-propylenowym (wolnym od GMO) oraz na naturalnych składnikach aktywujących pracę żwacza i chroniących wątrobę.

Zadbaj o dobrostan krów i wybierz produkty o udowodnionej skuteczności!

Farmino.pl oferuje produkty unikalnych marek m.in. Topro z Holandii i Bioarmor z Francji, które w Polsce można zakupić tylko u nas! Przy wyborze asortymentu kierujemy się wieloletnim doświadczeniem najlepszych specjalistów oraz skutecznością produktów z opatentowaną recepturą. Nasze produkty energetyczne dla krów są bogate w łatwo przyswajalną energię oraz wartości odżywcze, które korzystnie wpływają na zdrowie i optymalny bilans energetyczny krów. W ofercie posiadamy preparaty w postaci dożwaczowych bolusów, wlewek energetycznych bezpośrednio do pyska krów a także do wymieszania i podania wraz z paszą.

Bolusy energetyczne dla krów

Energia dla bydła dla krów to suplementy diety, które zawierają składniki odżywcze, takie jak węglowodany, białka i tłuszcze. Ich podawanie ma na celu poprawienie wydajności hodowli. Ten rodzaj preparatów może być podawany doustnie, a ich działanie polega na uzupełnieniu niedoborów pokarmowych u krów, które mogą mieć problemy z utrzymaniem właściwej wagi, produkcją mleka i ogólną kondycją fizyczną.

Energia dla krów - dlaczego trzeba ją dostarczać?

Krowy w czasie laktacji mają bardzo wysokie zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli pożywienie nie wystarczy, aby je pokryć, organizm korzysta z rezerw. Może to spowodować gromadzenie się ciał ketonowych we krwi, a ostatecznie nawet doprowadzić do ketozy, która znacząco obniża wydajność produkcji. Energia dla krów umożliwia wyrównanie niedoborów i zniwelowanie zaburzeń metabolicznych. Substancje, które najlepiej się sprawdzają jako źródło dodatkowej energii to gliceryna, glikol propylenowy oraz propionian sodu i wapnia. Zainwestuj w wysokiej jakości produkty dla bydła, aby usprawnić działanie swojej hodowli.

Energia dla bydła - bolusy

Bolusy energetyczne dla krów nie tylko stanowią wsparcie hodowli, ale również są produkowane w łatwo przyswajalnej postaci. Przeważnie są to tabletki, mogą one jednak występować w formie lizawek. Substancje czynne uwalniają się powoli, więc preparatów nie trzeba podawać z dużą częstotliwością. Producenci dbają o to, aby były one smaczne dla zwierząt, a ich jedzenie sprawiało im przyjemność. Warto zastanowić się nad zakupem energii dla bydła, aby usprawnić działanie swojego gospodarstwa.

Energia dla krów mlecznych - zwalczanie ketozy

Jeśli chcesz wspomóc bydło, zdecyduj się na zakup energii dla krów. Wśród dostępnych produktów znajduje się między innymi Keto duo Bolus. W jego składzie znajdują się kurkuma, niacyna, witaminy z grupy B, cholina, betaina i DL-metionina. Innym preparatem, który warto polecić jest Rumistart Green. Witaminy, aminokwasy, peptydy i minerały skutecznie chronią wątrobę. Anti-Ketosis Lizawka dostarcza zwierzętom żelazo, mangan, cynk, jod, kobalt i selen. Produkt jest wzbogacony także o witaminy A, D3, E i niacynę. Można w nim znaleźć ponadto pierwiastki śladowe, takie jak sód, wapń, magnez i fosfor. Warto również zastanowić się nad zakupem Energy Bolus. Ten produkt zawiera dużą ilość propionianu wapnia. Energia dla krów mlecznych doskonale się sprawdza w przypadku wystąpienia problemów metabolicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl