DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Pojawienie się cieląt w gospodarstwie to czas, w którym hodowca powinien zadbać zarówno o wsparcie w powrocie do dobrej kondycji krowy, jak i maluchów. Przy tej drugiej kwestii, niezbędne będzie zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria dla cieląt. W Farmino.pl znajdziesz smoczki, butelki oraz aplikatory, które doskonale sprawdzą się przy pielęgnacji młodych zwierząt.

Akcesoria dla cieląt

APLIKATOR DLA CIELĄT - do bolusów Bica i Opti Boost Calf, dł. 37cm APLIKATOR DLA CIELĄT - do bolusów Bica i Opti Boost Calf, dł. 37cm
Producent: Topro
Cena:

39,90 zł

Cena netto: 32,44 zł

szt.
zobacz więcej
AVITA butelka ze smoczkiem do pojenia/karmienia cieląt 2L AVITA butelka ze smoczkiem do pojenia/karmienia cieląt 2L
Producent: Avita
Cena:

79,90 zł

Cena netto: 64,96 zł

szt.
zobacz więcej
BUTELKA Z SONDĄ do odpajania / karmienia cieląt 4L BUTELKA Z SONDĄ do odpajania / karmienia cieląt 4L
Producent: Avita
Cena:

104,90 zł

Cena netto: 85,28 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
BUTELKA ZE SMOCZKIEM do odpajania cieląt, jagniąt, źrebiąt 2L BUTELKA ZE SMOCZKIEM do odpajania cieląt, jagniąt, źrebiąt 2L
Producent: Avita
Cena:

27,90 zł

Cena netto: 22,68 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
POIDŁO WIADRO 10L - z zaworem i smoczkiem do pojenia cieląt POIDŁO WIADRO 10L - z zaworem i smoczkiem do pojenia cieląt
Producent: Avita
Cena:

35,20 zł

Cena netto: 28,62 zł

szt.
zobacz więcej
POIDŁO WIADRO 8L - z zaworem i smoczkiem do pojenia cieląt POIDŁO WIADRO 8L - z zaworem i smoczkiem do pojenia cieląt
Producent: Avita
Cena:

35,20 zł

Cena netto: 28,62 zł

zobacz więcej
Smoczek do wiadra do pojenia cieląt z nacięciem krzyżowym 100mm Smoczek do wiadra do pojenia cieląt z nacięciem krzyżowym 100mm
Producent: Avita
Cena:

3,95 zł

Cena netto: 3,21 zł

szt.
zobacz więcej
Smoczek zapasowy z nakrętką do butelki SPEEDY FEEDER Smoczek zapasowy z nakrętką do butelki SPEEDY FEEDER
Producent: Topro
Cena:

83,90 zł

Cena netto: 68,21 zł

szt.
zobacz więcej
SONDA zapasowa do butelki Speedy Drencher SONDA zapasowa do butelki Speedy Drencher
Producent: Topro
Cena:

165,90 zł

Cena netto: 134,88 zł

szt.
zobacz więcej
SPEEDY DRENCHER butelka sonda do pojenia cieląt 2,5L SPEEDY DRENCHER butelka sonda do pojenia cieląt 2,5L
Producent: Topro
Cena:

219,90 zł

Cena netto: 178,78 zł

szt.
zobacz więcej
SPEEDY FEEDER butelka ze smoczkiem do pojenia/karmienia cieląt 2,5L SPEEDY FEEDER butelka ze smoczkiem do pojenia/karmienia cieląt 2,5L
Producent: Topro
Cena:

159,90 zł

Cena netto: 130,00 zł

szt.
zobacz więcej
SPEEDY FEEDER butelka ze smoczkiem do pojenia/karmienia cieląt 4L SPEEDY FEEDER butelka ze smoczkiem do pojenia/karmienia cieląt 4L
Producent: Topro
Cena:

239,90 zł

Cena regularna: 259,90 zł

Najniższa cena: 259,90 zł

Cena netto: 195,04 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja

Butelki i akcesoria do pojenia cieląt

Należy wiedzieć, że już pierwsze godziny życia cielęcia są niezwykle istotne dla kondycji zwierzęcia w późniejszym czasie. Hodowca powinien zadbać o to, aby dostarczyć maluchowi odpowiednią ilość wysokoodżywczej siary. Niezbędne ku temu będą smoczki dla cieląt oraz specjalne butelki do pojenia. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, gdyż dzięki nim żywienie młodego zwierzęcia będzie znacznie łatwiejsze. Co jednak zrobić, gdy cielę niechętnie podchodzi do karmienia? Wtedy niezwykle przydatne okażą się butelki do pojenia z sondą. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza na pierwsze karmienie, gdy niezwykle istotne jest podanie dużej ilości siary cielakowi. W naszej ofercie znajdziesz butelki do karmienia cieląt z sondą o długości 48 cm, która znajduje się przy samym dnie – dzięki temu nie tylko pojenie jest łatwiejsze, ale można także zużyć cały pokarm w pojemniku.

Akcesoria do pojenia cieląt – idealnie imitują naturalne karmienia

Butelki do pojenia cieląt dostępne w naszej ofercie są niezwykle poręczne, przez co wygodne w użytkowaniu przez hodowcę. 

Butelki do karmienia cieląt – praktyczne i bezpieczne

Butelki do pojenia mają szeroki otwór, przez co ich czyszczenie po karmieniu nie sprawia żadnych trudności. Widoczna podziałka pozwala na odmierzenie odpowiedniej ilości siary czy produktów mlekozastępczych dla cieląt. Zanim dojdzie do ocielenia się krowy, warto zadbać, aby takie akcesoria znalazły się w budynku inwentarskim. Dzięki temu proces odchowania cielęcia będzie znacznie łatwiejszy, zwłaszcza że maluch będzie oddzielony od matki już w ciągu kilku godzin po porodzie. 

Co istotne – butelki do pojenia cieląt dostępne w naszej ofercie mają specjalny trójstopniowy system regulacji prędkości picia, przez co można uniknąć ewentualnego zadławienia się zwierzęcia. Dzięki temu korzystanie z nich jest efektywne i bezpieczne.

Butelki do pojenia cieląt można stosować zarówno przy podawaniu siary, wody, jak i produktów mlekozastępczych. Ich stosowanie pozwala na lepszą kontrolą nad spożywanym pokarmem i nawodnieniem młodego zwierzęcia. 

Akcesoria dla większych cieląt

Po pierwszym tygodniu życia cielę zyskuje na masie ciała i jest coraz sprawniejsze. Dlatego warto zadbać o zakup smoczków do wiadra dla cieląt. Wtedy już nie będzie konieczne stosowanie sondy czy butelki do pojenia. Pozwala to zarówno na efektywne karmienie młodych zwierząt, bez obowiązku poświęcania im tak dużo czasu, jak dotąd.

Akcesoria dla cieląt – aplikatory do bolusów

Warto również pamiętać o suplementacji cieląt. Świetnie w tym celu sprawdzą się bolusy. Zwłaszcza że młode zwierzęta mogą być podatne na infekcje czy osłabienie organizmu biegunkami. Dlatego korzystniej jest zapobiegać pojawienia się choroby i konieczności leczenia weterynaryjnego. Dobrym rozwiązaniem na wsparcie poprawnej pracy młodego organizmu jest podawanie specjalnych bolusów dla cieląt.  Wspomogą one także nawodnienie i uzupełnienie elektrolitów przy biegunkach. Wielu hodowców decyduje się także na podanie takiego wzmocnienia przy zmianie żywienia z produktów mlekozastępczych dla cieląt, na te treściwe. 

Jednak w jaki sposób podać bolus młodemu osobnikowi? Doskonale do tego zadania sprawdzi się specjalny aplikator dla cieląt, taki jak dostępny w naszej ofercie. Możesz go używać z bolusami dostępnymi w naszej ofercie, marki Topro i Bica. Aplikatory są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, przez co nie są podatne na uszkodzenia. Dzięki ich konstrukcji są niezwykle łatwe w użytkowaniu i niepotrzebna jest przy aplikacji pomoc drugiej osoby. Aby podać bolus, wystarczy umieścić go w aplikatorze i przytrzymać głowę cielęcia. Następnie po włożeniu urządzenia do gardła możliwe jest wprowadzenie preparatu. Stosowanie aplikatora nie powoduje dyskomfortu u cielęcia, przez co z łatwością połyka ono końcówkę urządzenia. Dzięki temu aplikacja bolusa jest wygodna i łatwa, zarówno dla hodowcy, jak i cielaka. 

Akcesoria dla cieląt – zadbaj o dobrą formę swoich zwierząt

W hodowli bydła nigdy nie można narzekać na nudę – zwłaszcza jeśli dochodzi do ocielenia się krowy. Należy wtedy zadbać o odpowiednie żywienie i pielęgnację młodego zwierzęcia. Dzięki praktycznym akcesoriom dla cieląt dostępnym w Farmino.pl zadbasz o odpowiednie napojenie malucha, a przy tym ograniczysz ryzyko zadławienia. Bezpieczne i wygodne w użytkowaniu produkty ułatwią opiekę nad młodym zwierzęciem. Dzięki inwestycji w nie zadbasz o odpowiedni wychów i wesprzesz prawidłowy rozwój bydła.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na akcesoria dla cieląt!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl