Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 300zł

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Sklep internetowy farmino.pl oferuje witaminy, składniki mineralne i suplementy dla drobiu. W tej kategorii znajdziesz wysokiej jakości wapń dla kur niosek oraz preparaty, które będą wspierać prawidłowy rozwój układu kostnego drobiu. Dostępne preparaty wspomagają organizm zwierząt w ochronie przed chorobami, a także przyczyniają się do szybszego powrotu do zdrowia po przejściu choroby. Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać właśnie nasz asortyment?

Wzmocnienie kości

Wapń dla kur niosek

Dbając o profilaktykę zdrowotną drobiu, hodowcy często sięgają po profesjonalne produkty, które zapobiegają występowaniu stanów niedoborowych, dostarczają energii oraz wpływają korzystnie na ogólną kondycję drobiu. Do najistotniejszych witamin zaliczane są te, które wspomagają prawidłową mineralizację kości i stymulują optymalny rozwój mięśni. Hodowcy najczęściej wybierają preparaty zawierające wapń dla kur – wapń wpływa na dobre wykształcenie i twardość skorup jaj. Pragniemy zwrócić uwagę, że w naszym asortymencie dostępne są produkty z wapniem w formie o szybkiej wchłanialności i wysokiej biodostępności.

Wapń zaliczany jest do najistotniejszych składników mineralnych niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Jedną z jego dobrze poznanych funkcji jest udział w prawidłowym rozwoju układu kostnego, m.in. u młodych ptaków. Ziarna i pasze, które na co dzień są podawane kurom, zazwyczaj nie zawierają wystarczającej ilości wapnia. Konieczne zatem może okazać się wzbogacenie pokarmów o suplementy diety zawierające wapń. Czy wiesz, że grupą ptaków najbardziej narażoną na niedobór tego składnika są kury nioski? Powodem tego jest wysoka produkcja jaj – szczególnie skorupy wymagają zwiększonej podaży wapnia.

Naturalne wapno dla kur

Suplementacja witamin dla kur może mieć znaczący wpływ na utrzymanie zdrowia i produktywności stada, którego jesteś właścicielem. Optymalnie zbilansowane dodatki do diety mogą wspierać utrzymanie zdrowego szkieletu i odpowiedniej produkcji jaj. Wybierz nie tylko wapń dla kur niosek, ale także magnez i sód, czyli składniki mineralne, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju i utrzymania zdrowych kości i piór.

Warto wzbogacić pokarmy kur o probiotyki i witaminy, które wpływają na dobre wykształcenie i twardość skorup jaj oraz:

  • dostarczają energii,
  • sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu i produkcyjności niosek,
  • wspomagają prawidłową mineralizację kości,
  • stymulują optymalny rozwój mięśni.

Proponowany asortyment dla drobiu został wyprodukowany z naturalnych surowców i pozbawiony jest chemicznych środków wiążących. Oferujemy produkty przystosowane do potrzeb rolnictwa ekologicznego. Stanowią one cenne źródło naturalnych witamin i składników mineralnych, które:

  • wspomagają utrzymanie optymalnej kondycji drobiu,
  • stymulują naturalne procesy metaboliczne,
  • wspierają prawidłowy rozwój organizmu.

Wapń dla kur i nie tylko. Sprawdź nasz asortyment!

Jako hodowca powinieneś mieć świadomość, że niedobory składników odżywczych mogą wpływać niekorzystnie na dalszą produkcyjność kur, zmniejszenie masy i ilości jaj, a także skrócenie okresu nieśnego. Kiedy zatem warto wdrożyć suplementację preparatami wzmacniającymi układ szkieletowy? W okresie rozwojowym (czyli do 12. tygodnia życia) podaje się witaminy dla kur, zawierające nie tylko wapń, ale także witaminę D3, C oraz kompleks witamin z grupy B. Wśród szczególnie istotnych składników mineralnych wymienia się wapń, fosfor i selen. Należy pamiętać także o aminokwasach. W czasie nieśności należy zrezygnować natomiast z podawania aminokwasów oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E i K, ponieważ mogłoby to skutkować uszkodzeniem jajowodów, a także zbyt dużym rozmiarem jajek.

Kup wapń dla kur niosek z oferty sklepu farmino.pl!

Chcesz poprawić kondycję zwierząt, wzmocnić ich układ kostny oraz podnieść nieśność? Pomogą Ci w tym preparaty witaminowe i suplementy diety dostępne w naszej ofercie! Potrzebujesz profesjonalnej porady podczas zakupów? Masz wątpliwości, który produkt będzie odpowiedni do konkretnego celu? Jeżeli szukasz rozwiązań dostosowanych do konkretnych sytuacji, zgłoś się do naszych doradców. Opowiedz o swoich oczekiwaniach i wszelkich wyzwaniach, jakie pojawiają się w Twojej hodowli, a my zaproponujemy produkt, dzięki któremu osiągniesz zamierzony cel.

Doskonale wyposażony sklep dla hodowców kur farmino.pl to gwarancja dostępności produktów wysokiej jakości przeznaczonych dla zwierząt. Oferujemy bogatą ofertę preparatów o różnych właściwościach, korzystne ceny oraz zapewniamy sprawną wysyłkę zamówień pod wskazany adres. Złóż zamówienie i przekonaj się, że warto kupować w naszym sklepie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl