DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Opcje przeglądania

Bolusy to skoncentrowane dodatki mineralne lub mineralno-witaminowe w formie dużych pastylek, które są wchłaniane w jelitach, a następnie w pełni przenikają do organizmu. Stanowią idealną profilaktykę chorób cieląt, jałówek i krów. Doskonale uzupełniają niedobory witamin, minerałów i energii, wspomagają leczenie ketozy i poprawiają pracę żwacza.

Bolusy dla krów

BOLUS KETOZA - energia dla krów: przeciwko ketozie, op. 12x60g BOLUS KETOZA - energia dla krów: przeciwko ketozie, op. 12x60g
Producent: Trans Feed
Cena:

352,90 zł

Cena netto: 326,76 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Dlaczego warto uzupełnić żywienie krów o bolusy?

Bolusy dla bydła z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, a hodowcy, którzy regularnie podają je swojemu stadu są zadowoleni z efektów. Bolusy stanowią doskonałe rozwiązanie w walce z niedoborami minerałów i witamin u jałówek i dorosłych krów. Największą zaletą ich stosowania jest to, że substancja wchłania się całkowicie w jelicie i jest w pełni wykorzystana przez zwierzę. Dzięki temu działają natychmiastowo i są wysoko skuteczne. Dodatkowo możemy dopasować bolus do praktycznie każdego schorzenia w stadzie. Oferta w naszym sklepie jest na tyle szeroka, że z powodzeniem znajdziesz odpowiedni produkt. W zależności od potrzeb, bolusy rozpuszczają się bardzo szybko lub powoli uwalniają witaminy i minerały przez dłuższy okres czasu (nawet przez kilka miesięcy). Aby ułatwić aplikację tych produktów, w asortymencie dostępne są specjalne aplikatory do bolusów – odpowiednie do małych bolusów dla dorosłych krów, do podania pojedynczego bolusa dla krowy oraz umożliwiające podanie dwóch bolusów jednocześnie.

Na jakie schorzenia można zastosować bolusy?

Bolusy można wyróżnić ze względu na: zawarte składniki oraz zakres i czas działania. Dla każdej grupy zwierząt (cielęta, krowy w okresie zasuszania, krowy w okresie okołoporodowym itd.) dedykowane są inne bolusy. Stosuje się je jako profilaktykę chorób dla bydła oraz jako wsparcie dla zwierząt już objętych chorobą. Najczęstsze schorzenia przy których wskazane jest zastosowanie bolusa to: wszelkie niedobory witamin i minerałów, niedobory energii, nieprawidłowa praca żwacza, problemy trawienne (wzdęcia, zaparcia), utrata apetytu, profilaktyka i wsparcie leczenia ketozy i kwasicy, porażenia poporodowe, mastitis, biegunka i inne zaburzenia trawienne u bydła, utrata elektrolitów u dorosłych krów, problemy z racicami, podwyższona liczba komórek somatycznych w mleku, pasożyty u krów, otłuszczona krowa przed wycieleniem, zatrzymanie łożyska po porodzie, pobudzenie aktywności płciowej krów po wycieleniu.

Czym się kierować przy wyborze bolusów?

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej ofert, jak jednak wybrać tę najlepszą? Po pierwsze warto poznać producenta: jak długo działa na rynku, jakie ma doświadczenie, czy skuteczność oferowanych produktów jest potwierdzona niezależnymi badaniami. To bardzo ważny punkt, ponieważ daje ogólny obraz całej oferty danego producenta. Następnie trzeba odpowiednio dopasować produkt do konkretnej grupy zwierząt i schorzenia. Wybierając bolus warto zwrócić uwagę na jego skład: czy w produkcie są substancje naturalne,  czy dodatkowo zostały umieszczone zbędne polepszacze i wypełniacze lub substancje drażniące. Ważna jest także ilość samych składników aktywnych, np. ilość wapnia w bolusach wapniowych. Niestety na rynku znajdziemy pełno ofert, w których ilość i forma witamin i minerałów jest w bardzo małej dawce lub przybiera formę trudno przyswajalną, co przekłada się na niską skuteczność preparatu.

W naszym sklepie stawiamy na jakość, pewność i skuteczność, dlatego wybraliśmy topowego producenta bolusów dla krów: Topro Animal Health. Jest to firma z siedzibą w Holandii, która swoje naturalne produkty oferuje od wielu lat profesjonalnym hodowcom zwierząt. Doświadczenie i wiedza zdobyta w sektorze rolnictwa pozwala Topro Animal Health na produkcję wyrobów, które dbają o zrównoważony rozwój zwierząt, o ich dobrostan oraz redukcję antybiotyków.

Najchętniej kupowane bolusy przez hodowców:

  • Calcium bolus - bolus wapniowy dla krów (aż 20g czystego i łatwo przyswajalnego wapnia, dodatkowo preparat zawiera fosfor i wit. D3)
  • Keto Duo bolus - doskonała ochrona przed ketozą (natychmiastowo uzupełnia deficyt energetyczny oraz regeneruje i oczyszcza z toksyn wątrobę)
  • Dry bolus - specjalnie dostosowana formuła do okresu zasuszania (dostarcza krowie kluczowe minerały i witaminy w odpowiednich proporcjach - stopniowe uwalnianie przez 10 tygodni)

Skontaktuj się z nami w celu dobrania odpowiedniego bolusa, który rozwiąże problem w Twojej hodowli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl