DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Odpowiednia suplementacja trzody chlewnej w okresie rozrodu pozytywnie wpływa na zdrowie i płodność loch oraz skutkuje większą przeżywalnością prosiąt. W sprzedaży preparaty regulujące pracę układu trawiennego oraz dostarczające niezbędne witaminy i mikroelementy dla uzyskania optymalnej płodności, które dodatkowo działają uspokajająco i ułatwiają wyproszenie.

Rozród trzody

Mikroelementy dbają o zdrowy wzrost i wspomagają rozród.

Mikro i makroelementy pełnią wiele ważnych funkcji regulacyjnych w organizmach zwierząt. Dostarczenie ich w odpowiedniej ilości pozytywnie wpływa na zdrowie loch oraz na kondycję nowo narodzonych prosiąt. Wśród pierwiastków śladowych wspomagających rozród warto na pierwszym miejscu wyróżnić cynk, który silnie wpływa na przebieg rozrodu i laktacji. Lochy, u których występuję niedobór tego pierwiastka narażone są na liczne trudności podczas porodu (jak np. wydłużenie porodu, zaleganie łożyska, mniejsze mioty i słabsze prosięta czy zaburzenie laktacji). Na rodzenie słabych i mało licznych miotów może mieć także wpływ niski poziom manganu. Pamiętajmy, że dzienne zapotrzebowanie lochy na ten pierwiastek w okresie ciąży to 40mg, a w czasie laktacji 60mg. Kolejnym ważnym mikroelementem jest selen, który nie tylko chroni zwierzę przed stresem oksydacyjnym, ale także pełni kluczową funkcję w procesach wzrostu, rozrodczych i spermatogenezy. Lochy prośne z niedoborem selenu mogą rodzić mało odporne i słabe prosięta oraz obserwuje się częstsze występowanie zaburzenia mleczności poporodowej. Suplementacja loch selenem zmniejsza liczbę prosiąt martwo urodzonych. Warto wspomnieć także o roli jodu w rozrodzie świń. Niedobór, a także nadmiar jodu zakłóca wzrost i rozwój zwierząt. Prosięta z niedoborem tego pierwiastka charakteryzują się niższymi przyrostami oraz charłactwem. Natomiast u loch w przypadku niedoboru selenu mogą pojawić się problemy z rozrodem.

 

Znaczenie witaminy E w żywieniu loch.

Witamina E należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Odgrywa ona istotną rolę w żywieniu trzody chlewnej. Przede wszystkim pełni funkcję regulacyjną gruczołów płciowych – dba o ich prawidłowe funkcjonowanie, jest niezbędna w przygotowaniu organizmu do ciąży oraz odpowiedzialna za stymulację przeciwciał, posiada właściwości antyoksydacyjne, a także reguluje przemiany hormonalne. Pamiętajmy także, że suplementacja witaminy E w połączeniu z selenem jest bardzo korzystna (działają wspólnie silnie antyoksydacyjnie). Niedobór witaminy E u loch powoduje spadek liczebności miotu, większą śmiertelność prosiąt oraz bezmleczność loch. Witamina E zawarta w siarze i mleku jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i wzrostu prosiąt. Zaobserwowana, że prosięta od loch z niedoborem witaminy E i selenu mogą być bardziej wrażliwe na duże dawki żelaza, co z kolei prowadzi do nagłych upadków. Ma to miejsce zwłaszcza przy podaniu domięśniowym żelaza. Suplementacja witaminą E i selenem może temu zapobiec.

 

Produkty dla trzody chlewnej w okresie rozrodu.

W sklepie farmino.pl oferujemy specjalistyczne preparaty, które znacząco poprawiają płodność u loch. Ich zaletą jest to, że są w pełni naturalne, swój skład opierają na mieszankach ziołowych, witaminach i mikroelementach. Produkt taki jak: Fertility Tabs jest łatwy do podania, ponieważ ma postać tabletek. Wpływa on na większą przeżywalność prosiąt, a także skraca okres inseminacji. Dzięki Fertility Tabs masy urodzeniowe są bardziej jednolite. Z kolei Easynat marki Bioarmor zawiera dodatkowo drożdże Saccharomyces cerevisiae boulardii, które regulują pracę układu trawiennego i stabilizują florę bakteryjną u loch. Easynat ma także działanie uspokajające i ułatwiające wyproszenie. W naszej ofercie dostępny jest także preparat, który korzystnie wpływa na przebieg laktacji i przeciwdziała biegunkom u prosiąt oraz wzmacnia ich odporność - Floramix. Jest to specjalnie opracowana formuła dla loch będących w okresie okołoporodowym, która dostarcza prebiotyki i probiotyki, magnez oraz przeciwutleniacze. Doskonale stabilizuje florę bakteryjną, przywraca równowagę trawienną u loch oraz poprawia ich samopoczucie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl