Wysyłka w 24h
CALCIUM BOLUS - szybko przyswajalny wapń + fosfor i witamina D3, op. 12 szt. x 95g
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
CALCIUM BOLUS - Bolus wapniowy z fosforem i witaminą D3 dla krów.
Specjalnie opracowana formuła dla krów w okresie okołoporodowym, kiedy zapotrzebowanie na wapń jest wysokie. Każdy bolus zawiera 25,5 gramów czystego, łatwo przyswajalnego wapnia, który jest natychmiast uwalniany do żwacza. W efekcie szybko uzupełnia deficyt. Bolus zawiera fosfor (7,5%), który jest niezbędny do wychwytywania wapnia oraz witaminę D3 (200 000 IU) odpowiedzialną za wchłanianie jonów wapnia z jelit oraz proces osteomalacji. Calcium bolus to doskonała ochrona przed gorączką mleczną (hipokalcemią).
Bolus łatwy do podania za pomocą aplikatorów:
Dawkowanie:
Dodatkowe dawkowanie:
- 1-2 bolusy 10 do 12 godzin po wycieleniu
- 1-2 bolusy 24 godziny po wycieleniu
- 1-2 bolusy w przypadku wystąpienia objawów niedoboru wapnia
Dawkowanie po wlewie wapnia:
- 2 bolusy 2-12 godzin po infuzji
- 1-2 bolusy w przypadku wystąpienia objawów niedoboru wapnia
Opakowanie:
12 sztuk x 95g
Skład:
Skład: Fosforan dwuwapniowy, tlenek magnezu, stearynian wapnia, sorbitol, Składniki analityczne: Wapń, Ca 26,8%, Magnez, Mg 1,0%, Sód, Na <0,1%, Fosfor, P 7,5 %, Dodatki dietetyczne: 3a671 Witamina D3 200 000 IU/kg, Dodatki technologiczne: E238 Mrówczan wapnia
Powyższe badanie wykazuje, że profilaktyczne stosowanie bolusów Topro Calcium ma pozytywny wpływ na aktywność przeżuwania i produkcję mleka u krów. Dodatkowa kuracja wapniem daje znacznie lepsze efekty niż jednorazowa kuracja od 1 tygodnia laktacji.
Podanie drugiej dawki wapnia zmniejsza subkliniczną gorączkę mleczną. Krowa jest w lepszej kondycji, co zwiększa aktywność przeżuwania (a tym samym pobieranie paszy), co z kolei skutkuje wyższą produkcją mleka. Zastosowanie podwójnej dawki wapnia jest zdecydowanie opłacalne.
Metoda badań:W badaniu wzięło udział 141 krów mlecznych (1 grupa kontrolna i 2 grupy testowe). Badanie przeprowadzono na 9 różnych farmach mlecznych w Gelderland i Overijssel w Holandii. Hodowcy bydła mlecznego korzystali z automatycznych systemów doju, a grupy kontrolne i testowe doświadczyły tych samych warunków w poszczególnych gospodarstwach. Grupa testowa 1. otrzymała 1 kurację, 1 dzień przed wycieleniem. Grupa testowa 2. otrzymała 2 kuracje, 1 dzień przed i 1 dzień po wycieleniu (1 kuracja = 2 bolusy = 40 g czystego wapnia). Badanie to koncentrowało się w szczególności na przeżuwaniu i produkcji mleka u krów w okresie okołowycieleniowym.
Badania we współpracy z Aeres University of Applied Sciences Dronten prowadzone przez Karin Kamphuis, wrzesień 2021 - styczeń 2022.