Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 300zł

Produkty oferowane przez Rumintę opracowywane są w oparciu o wieloletnie doświadczenie, wiedzę zdobytą we współpracy z cenionymi specjalistami w zakresie żywienia bydła, a także najnowsze badania naukowe. Wprowadzane przez firmę innowacyjne rozwiązania doceniają hodowcy, weterynarze i partnerzy z całego świata. W ofercie m.in preparaty przeciwbiegunkowe dla cieląt oraz wysokiej jakości żele do pielęgnacji wymion.

Ruminta Ecofeed – preparaty dla krów i cieląt

W nowoczesnej hodowli bydła mlecznego wiele aspektów ma ogromne znaczenie. Jednym z nich jest stosowanie odpowiednich preparatów i środków pielęgnacyjnych, które wspierają dobrą formę zarówno u krów, jak i cieląt. W naszej ofercie znajdziesz produkty Ruminta Ecofeed dla bydła mlecznego.

 

Czytaj dalej

Ruminta Ecofeed – żele i dippingi dla krów

Zastanawiasz się, w jaki sposób zapewnić odpowiednie warunki podczas udoju oraz zadbać o pielęgnację wymion? Wielu hodowców sięga wtedy po wysokiej jakości preparaty dla krów Ruminta Ecofeed. W naszej ofercie znajdziesz następujące produkty:

  • dipping poudojowy do wymion

Dipping Ruminta Ecofeedpoudojowy pozwala na pielęgnację oraz odkażenie wymion. Przeprowadzanie go zalecane jest profilaktycznie, zwłaszcza w okresach jesienno-zimowych, gdy zwierzęta są bardziej podatne na infekcje. Wykorzystanie preparatu sprzyja zachowaniu odpowiednich warunków higienicznych, gdyż ma on właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Dzięki formule stworzonej na bazie kwasu mlekowego dipping zmiękcza naskórek i wspiera jego naturalną regenerację. Hodowcy stosują takie preparaty jako profilaktyka dla mastitis. W ten sposób zapewnisz higieniczne warunki podczas udoju oraz zadbasz o dobrą formę zwierzęcia. 

  • przeciwzapalne rozgrzewające żele do wymion

Niestety, ale skóra wymion jest narażona na podrażnienia. To również delikatny obszar, gdyż jego infekcje i stany chorobowe są niezwykle trudne w leczeniu. Dlatego niezbędne jest zachowanie odpowiednich warunków higienicznych, pielęgnacja oraz profilaktyka. Żele do wymion Ruminta Ecofeed mają w swojej formule naturalne składniki, takie jak: ekstrakt z chili, imbiru i cynamon, które wspomagają naturalne ukrwienie wymienia oraz procesy regeneracyjne. Preparat ma właściwości rozgrzewające oraz wspomaga zwalczanie stanów zapalnych i gojenie. Jest chętnie stosowany przez hodowców w profilaktyce mastitis.

  • chłodzące żele do wymion

Po wycieleniu się krowa potrzebuje odpowiedniej opieki. Nierzadko można zaobserwować opuchliznę wymion oraz strzyków. W takich sytuacjach sprawdzą się chłodzące żele do wymion Ruminta Ecofeed. Zawarte w nich składniki, takie jak mięta czy olejek z eukaliptusa wspierają regenerację oraz poprawią komfort zwierzęcia.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji wymion zadbasz o higienę oraz dobrą formę krowy i możesz działać profilaktycznie przeciwko mastitis. To odpowiednie rozwiązanie dla każdego hodowcy, które chce utrzymać swoje zwierzęta w komforcie.

Ruminta Ecofeed – preparaty dla krów

Wspieranie bydła mlecznego to nie tylko pielęgnacja wymion. Ważna jest także odpowiednia suplementacja w przypadku obniżonej sprawności żwacza u krów. Dzięki preparatom stymulującym motorykę żwacza możliwe jest wsparcie organizmu zwierzęcia w oczyszczaniu jelit i detoksykacji organizmu. Do tego stosowanie takich produktów pozwala także pozytywnie wpłynąć na apetyt, dzięki czemu zwierzę szybciej wróci do dobrej formy i przybierze na masie. Zawarte składniki w formule pozwalają wesprzeć system odpornościowy zwierzęcia.

Warto także pamiętać o pielęgnacji racic u bydła mlecznego. W naszej ofercie znajdziesz zarówno profilaktyczne preparaty Ruminta Ecofeed do kopyt, jak i te wspomagające odbudowę po korekcji. Zastosowanie tych pierwszych pozwala wesprzeć naturalne zdrowie racic. W ich formule są składniki antybakteryjne, które dezynfekują kopyta. Natomiast łatwe w aplikacji żele będą wsparciem dla krowy po zabiegu korekcji racic. 

Preparaty na biegunkę u cieląt – Ruminta Ecofeed

Cielęta są podatne na wirusy i bakterie, a biegunki mogą działać na nie niezwykle wyniszczająco. Warto zadbać zatem o zdrowie maluchów i jak najszybszej zareagować w takich sytuacjach. Preparaty Ruminta Ecofeed na biegunkę u cieląt mogą być stosowane zarówno profilaktycznie, jak i w roli wsparcia przy zwalczaniu biegunek. Ich ogromnym plusem jest duża smakowitość, dzięki czemu młode zwierzęta chętniej je spożywają. Oprócz składników odżywczych bogatych w kalorie zawierają także elektrolity. Dzięki temu zapobiegniesz kwasicy i niebezpiecznemu odwodnieniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem preparatów Ruminta Ecofeed dla krów i cieląt!

 

Ruminta Ecofeed

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl