Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 300zł

Wysyłka w 24h

PRO-PUMP/SP - bakterie i enzymy w saszetkach do comiesięcznej kuracji: oczyszczalnie, szamba

Pro-Pump Soluble Packets.webp
 • nowość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 99,90 zł 99.90
Cena netto: 81,22 zł
ilość szt.
Zyskujesz 9 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

PRO-PUMP SOLUBLE PACKETS - Bioenzymatyczna formuła w saszetkach do comiesięcznej kuracji (opakowanie wystarczy na rok).

Pro-Pump/SP to wygodne i łatwe narzędzie utrzymujące wysoką aktywność mikrobiologiczną - saszetkę wystarczy wrzucić do toalety i spłukać.

Profesjonalny preparat Pro-Pump/SP dla użytkowników:

 • przydomowych oczyszczalni ścieków - każdego typu
 • zbiorników zamkniętych - szamb

Jeżeli masz problem z:

 • często zatykającym się drenażem rozsączającym i przepływem w systemie
 • nierównowagą mikrobiologiczną (częste terapie antybiotykowe, stosowanie detergentów, duża liczba osób w gospodarstwie, brak odpowiedniego natlenienia)
 • gromadzeniem się wolno rozkładających związków
 • silnym nieprzyjemnym zapachem
 • kożuchem powierzchniowym i kumulującym się osadem
 • zbyt częstym opróżnianiem zbiornika

lub

Rozpoczynasz przygodę z własną oczyszczalnią przydomową i chcesz uniknąć problemów oraz kosztownych awarii.

Dlaczego Pro-Pump/SP jest tak skuteczny?

 • Zapewnia ciągłą aktywność mikrobiologiczną przez cały rok

Pro-Pump/SP chroni system przed awariami i zapewnia bezproblemowe działanie systemu przez cały rok. Poprawia bioaktywność w zbiorniku oraz drenażu rozsączającego. Zawiera wybrane biodegradatory, które szybko rozkładają i usuwają odpady organiczne, nie dopuszczając do ich przedostania się do systemu rozsączającego.

 • Usuwa trudno rozkładalne odpady

Pro-Pump/SP zawiera biodegradowalne enzymy, które doskonale usuwają tłuszcze, smary i oleje oraz pomagają w rozkładzie celulozy, pozostałości po lekach i środkach chemicznych. Redukuje ciała stałe na powierzchni i osad na dnie.

 • Bezpieczny dla ludzi i środowiska

Bezpieczna, niepatogenna mieszanka bakterii i enzymów, przyjazna dla środowiska. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla rur, przydomowych oczyszczalni ścieków i wód gruntowych.

Instrukcja stosowania:

Wrzuć jedną saszetkę do toalety i spłucz. Używaj produktu co miesiąc.

Opakowanie:

Produkt w saszetkach, 12 saszetek x 57g

Główne składniki:

Zarodniki bakterii w proszku

Pytania i odpowiedzi:

1. Na czym polega właściwa konserwacja przydomowej oczyszczalni ścieków?

Konserwacja systemu wiąże się z dwoma rzeczami. Po pierwsze, osad (materia nieorganiczna) gromadzący się na dnie zbiornika musi być okresowo wypompowywany. Nie ma preparatu, który wyeliminuje osad nieorganiczny gromadzący się na dnie zbiornika. Trzeba go wypompować! W przeciwnym razie, dojdzie do przedostania się do systemu rozsączającego, a to spowoduje awarię. Po drugie prawidłowe funkcjonowanie systemów zależy od obecności bakterii niezbędnych do rozkładu materii organicznej. Ścieki w przydomowej oczyszczalni mają różny czas rozkładu biologicznego. Współczesna wiedza biologiczna pomaga w utrzymaniu lub przywracaniu źle działającego systemu, a ponieważ w każdym gospodarstwie domowym stosowane są różnego rodzaju produkty bakteriobójcze, bakterie muszą być uzupełniane. Jeśli tak się nie stanie, zbiornik wypełni się materiałem stałym i przeleje się do drenażu rozsączającego powodując awarię systemu.

2. Czy mogę używać dowolnego rodzaju bakterii w moim systemie?

Konieczny jest "zespół" odpowiednich bakterii, aby system działał wydajnie, a więc zwiększenie istniejącej populacji daje nam same korzyści. Jeśli nie ma odpowiedniej populacji bakterii (np. w wyniku wypompowywania, nadmiernego używania chemii gospodarczej i środków czyszczących, a nawet niektórych leków, takich jak antybiotyki), należy je uzupełnić, aby system funkcjonował na optymalnym poziomie przez cały rok.

3. W jaki sposób dodanie bakterii zawartych w PRO-PUMP/HC pomoże mi w rozwiązywaniu występujących problemów?

Obecność odpowiednich bakterii jest istotną częścią rozwiązania. Przed i po wymaganym wypompowaniu ważne jest, aby w systemie była obecna wystarczająca ilość bakterii, aby mógł on prawidłowo rozkładać i upłynniać odpady organiczne w szambie lub przydomowej oczyszczalni ścieków. PRO-PUMP to biopreparat, który usuwa trudne i wolno rozkładające się związki, przywraca wydajność i przepływ w systemie.

4. Czy produkty PRO-PUMP są bezpieczne?

Oczywiście! W testach toksyczności przeprowadzonych w certyfikowanym laboratorium, PRO-PUMP wykazał, że jest nietoksyczny, niepatogenny i nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt, organizmów morskich i roślin. Jest również w 100% bezpieczny dla wód gruntowych.

5. Jak działają produkty PRO-PUMP?

Produkty PRO-PUMP zapewniają odpowiednią równowagę mikrobiologiczną i wysoki poziom aktywności, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie przydomowej oczyszczalni przez cały czas. Przyspiesza biologiczną redukcję materii organicznej i redukuje osadzanie się cząstek stałych, tworzenie się zastoisk wodnych, oraz odorów. Poprawia także wydajność i absorpcję w systemach rozsączających.

6. Kiedy mogę dodać PRO-PUMP/HC do mojego systemu?

W dowolnym momencie, zgodnie z zaleceniami asenizatora, najczęściej podczas wypompowywania i później co sześć miesięcy. Skuteczne i w 100% bezpieczne bakterie natychmiast zaczną przywracać podstawowe działanie biologiczne w Twoim systemie.

7. Skąd będę wiedzieć, że PRO-PUMP/HC działa?

To zależy od tego, jakie problemy próbujesz rozwiązać. Redukcję zapachu zauważysz w ciągu siedmiu do dziesięciu dni. Usuwanie zastoisk wodnych, w zależności od nasilenia poziomu zwierciadła wód gruntowych w tym czasie, może trwać to od dwóch do dziesięciu tygodni. Przywracanie częściowo lub całkowicie uszkodzonego drenażu może potrwać kilka miesięcy, w zależności od nagromadzenia materii organicznej zatykającej glebę.

8. Czy korzystanie z PRO-PUMP/HC jest trudne?

Wręcz przeciwnie, jest to bardzo prosty w użyciu produkt. W przeciwieństwie do wielu innych preparatów, które zwykle trzeba wymieszać z wodą przed aplikacją, PRO-PUMP HIGH COUNT wystarczy tylko wstrząsnąć w butelce i można go natychmiast zastosować.

9. Gdzie stosuje się PRO-PUMP/HC?

Asenizator doda PRO-PUMP bezpośrednio do systemu w miejsce, w którym bakterie będą najbardziej potrzebne. Produkt może być dodany zarówno do trudno dostępnego miejsca jak i wlany bezpośrednio do toalety. To, gdzie zastosujesz PRO-PUMP HIGH COUNT zależy od oceny Twoich indywidualnych potrzeb. W wielu przypadkach asenizator zostawi Ci większą ilość produktu oraz poinstruuje Cię jak kiedy i gdzie należy go dodać.

10. Dlaczego PRO-PUMP/HC ma silny zapach siarki po pierwszym zastosowaniu?

Zapach pochodzi z siarkowodoru, który jest częścią układu stabilizującego. Siarkowodór służy dwóm celom. Po pierwsze, pomaga zachować bakterie, zapewniając produktowi długi okres przydatności do spożycia. Po drugie, stanowi źródło energii dla bakterii, które utleniają siarkowodór. W ten sposób produkt kontroluje odory z oczyszczalni. Zapach uwalniany podczas aplikacji znika w ciągu kilku minut.

11. Czy dodajecie barwniki do PRO-PUMP/HC, ponieważ ma mocny fioletowy kolor?

Nie, nie dodajemy do produktu żadnych barwników. Za kolor odpowiadają pigmenty, które są w naturalny sposób syntetyzowane przez kultury bakterii z grupy fioletowych bakterii siarkowych. Są w 100% naturalne.

12.Czy zwykłe produkty do pielęgnacji domowej, takie jak mydło i detergenty, nie zaszkodzą skuteczności produktów PRO-PUMP?

W nowoczesnym domu stosuje się mnóstwo środków czyszczących: wszystkie z nich mają jakiś wpływ na system. Kultury bakterii w PRO-PUMP są odporne na wiele z tych produktów i rozkładają je na nieszkodliwe produkty uboczne. Przeciążenie systemu detergentami może mieć wpływ na wydajność produktów PRO-PUMP. Zdrowy rozsądek i przestrzeganie zaleceń producenta pozwoli zaoszczędzić pieniądze i wydłużyć żywotność produktów PRO-PUMP w systemie.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Zobacz także

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl