Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 300zł

Wysyłka w 24h

PRO-PUMP/HC - udrożnienie, regeneracja przydomowej oczyszczalni i szamba, op. 0,97L

Pro-Pum HC.webp
 • nowość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 139,90 zł 139.90
Cena netto: 113,74 zł
ilość szt.
Zyskujesz 13 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

PRO-PUMP Hi Count - Bezpieczny sposób na udrożnienie systemu rozsączającego. Przywraca równowagę biologiczną przydomowych oczyszczalni ścieków (każdego typu) i szamb.

Jedyny taki na rynku! Innowacyjny, opatentowany proces fermentacji zapewnia maksymalne rezultaty. Przywróć równowagę swojej przydomowej oczyszczalni ścieków za pomocą żywych kultur bakterii w płynie Pro-Pump/HC. Wybierz pewny i bezpieczny biopreparat, który wyróżnia się wśród konkurencji konstrukcją, działaniem i długim okresem ważności. Zapomnij o problemach z zatkanym systemem rozsączającym i awariach. Nietoksyczny, niepatogenny i bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin.

Profesjonalny preparat Pro-Pump/HC dla użytkowników:

 • przydomowych oczyszczalni ścieków - każdego typu
 • zbiorników zamkniętych - szamb

Jeżeli masz problem z:

 • zatkanym drenażem rozsączającym i przepływem w systemie
 • nierównowagą mikrobiologiczną (częste terapie antybiotykowe, stosowanie detergentów, duża liczba osób w gospodarstwie, brak odpowiedniego natlenienia)
 • gromadzeniem się wolno rozkładających związków
 • silnym nieprzyjemnym zapachem
 • kożuchem powierzchniowym i kumulującym się osadem
 • zbyt częstym opróżnianiem zbiornika

lub

Rozpoczynasz przygodę z własną oczyszczalnią przydomową i chcesz uniknąć problemów oraz kosztownych awarii.

Żywe bakterie są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Twojej przydomowej oczyszczalni ścieków.

Zadaniem bakterii jest rozkład wszystkich odpadów organicznych w systemie. Jeśli w Twojej przydomowej oczyszczalni ścieków nie ma wystarczającej ilości bakterii, będzie ona po prostu działała jako zbiornik na Twoje odpady. Stanie się pełny, a naturalny rozkład materii nie nastąpi. Wtedy system przestaje działać.

Rozwiązywanie problemów, usunięcie awarii

Ważne jest, aby wypompować nieczystości, zanim ich poziom będzie wysoki. Trzeba również uważać, aby osad i kożuch nie przedostały się do systemu rozsączającego. Doprowadzi to do szybkiego zatkania rur drenażowych, zmniejszy szybkość przepływu ścieków oraz ograniczy możliwość ich odprowadzania do gruntu. Przez lata, kiedy to się zdarzało, jedynym rozwiązaniem było wykopanie i wymiana całego drenażu. Obecny rozwój naukowy doprowadził do powstania nowej opcji, jaką jest uzdatnianie systemu drenażowego bakteriami występującymi wyłącznie w Pro-Pump/HC. Od ponad 20 lat te innowacyjne drobnoustroje skutecznie rozwiązują problemy w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Należy pamiętać, że Pro-Pump/HC to produkt naturalny, który potrzebuje trochę czasu, aby zadziałał. W przeciwieństwie do chemikaliów, które są szkodliwe dla środowiska i działają tylko przez krótki czas, naturalne i bezpieczne bakterie w Pro-Pump/HC namnażają się i rozkładają odpady z czasem, przywracając przepływ w systemie.

Dlaczego Pro-Pump/HC jest tak skuteczny?

 • Profesjonalny produkt zawierający bakterie fakultatywne

Pro-Pump Hi-Count zawiera tlenowe, fakultatywne i beztlenowe szczepy bakterii: działa w każdych warunkach, w zbiorniku oraz w systemie rozsączającym. Przydomowa oczyszczalnia ścieków ma ograniczone ilości rozpuszczonego tlenu, w związku z tym mocno polega na aktywności mikroorganizmów fakultatywnych, które mogą "przełączać" swój metabolizm i działać w środowisku ubogim w tlen. Są przez to niezwykle istotne dla długoterminowej wydajności systemu.

 • Doskonale radzi sobie z trudno rozkładającymi związkami

Pro-Pump/HC to aktywna formuła wegetatywna, zawierająca 11.4 miliardów mikroorganizmów (12 wybranych mikroorganizmów wegetatywnych o specyfikacji 400/500 milionów mikroorganizmów na/ml), które posiadają zdolność szybkiego usuwania trudno i wolnorozkładalnych związków w rurach, zbiornikach i systemach rozsączających. Większość uszkodzeń drenaży rozsączających jest wynikiem stałego gromadzenia się wolno rozkładalnych związków na obszarze rozsączającym. Tworzą one tzw. biomatę, która w dłuższym okresie się nabudowuje i powoduje awarie systemów. Bakterie w Pro-Pump mają długi termin ważności w zamkniętym opakowaniu. Są uśpione do momentu wprowadzenia do systemu. Te nowoczesne biologiczne cuda odżywają w momencie kontaktu z materią i, wykorzystując zaawansowane procesy fakultatywne, zaczynają rosnąć i się namnażać. Jednocześnie rozkładają materię organiczną, poprawiają wydajność systemu i przywracają przepływ.

 • Eliminuje azotany i redukuje siarkowodór

Preparat został zaprojektowany w celu zmniejszenia BZT, ChZT, zawiesiny ogólnej, usuwania związków fenolowych i innych zanieczyszczeń. Redukuje siarkowodór, odpowiedzialny za nieprzyjemne zapachy w oczyszczalni. Zmniejsza biologiczne i chemiczne zapotrzebowanie na tlen, które powodują zanieczyszczenia. Pro-Pump Hi-Count eliminuje azotany (NO3-) toksyczne dla wód gruntowych oraz osób, które pobierają z nich wodę. Działa w praktycznie każdym zakresie pH i rozpuszczonego tlenu, rozkładając azotany (NO3-), co przekłada się na przyspieszony czas rozpadu odpadów (o 17% w porównaniu do procesów beztlenowych). Regularne stosowanie Pro-Pump zmniejsza ilość cząstek stałych na powierzchni, osadów na dnie i zapachu.

 • Innowacyjny, opatentowany proces fermentacji

Pro-Pump/HC to unikalna technologia, która jako jedyna posiada sześciodniowy, wieloetapowy proces fermentacji opracowany w celu zapewnienia maksymalnych rezultatów w oczyszczalniach ścieków. Proces produkcyjny odzwierciedla warunki środowiskowe panujące w biologicznych procesach ścieków na miejscu – dlatego jego skuteczność jest tak wysoka.

Instrukcja stosowania:

Korzystanie z produktu jest łatwe. Poproś swojego fachowca o dodanie jednej butelki Pro-Pump/HC (0,97L) bezpośrednio do szamba w czasie pompowania oraz co sześć miesięcy.

Opakowanie:

Produkt płynny, 0,97L (32 OZ)

Główne składniki:

Skoncentrowane konsorcjum kultur płynnych składające się z 12 wybranych mikroorganizmów wegetatywnych o specyfikacji 400/500 milionów mikroorganizmów na/ml.

Pytania i odpowiedzi:

1. Na czym polega właściwa konserwacja przydomowej oczyszczalni ścieków?

Konserwacja systemu wiąże się z dwoma rzeczami. Po pierwsze, osad (materia nieorganiczna) gromadzący się na dnie zbiornika musi być okresowo wypompowywany. Nie ma preparatu, który wyeliminuje osad nieorganiczny gromadzący się na dnie zbiornika. Trzeba go wypompować! W przeciwnym razie, dojdzie do przedostania się do systemu rozsączającego, a to spowoduje awarię. Po drugie prawidłowe funkcjonowanie systemów zależy od obecności bakterii niezbędnych do rozkładu materii organicznej. Ścieki w przydomowej oczyszczalni mają różny czas rozkładu biologicznego. Współczesna wiedza biologiczna pomaga w utrzymaniu lub przywracaniu źle działającego systemu, a ponieważ w każdym gospodarstwie domowym stosowane są różnego rodzaju produkty bakteriobójcze, bakterie muszą być uzupełniane. Jeśli tak się nie stanie, zbiornik wypełni się materiałem stałym i przeleje się do drenażu rozsączającego powodując awarię systemu.

2. Czy mogę używać dowolnego rodzaju bakterii w moim systemie?

Konieczny jest "zespół" odpowiednich bakterii, aby system działał wydajnie, a więc zwiększenie istniejącej populacji daje nam same korzyści. Jeśli nie ma odpowiedniej populacji bakterii (np. w wyniku wypompowywania, nadmiernego używania chemii gospodarczej i środków czyszczących, a nawet niektórych leków, takich jak antybiotyki), należy je uzupełnić, aby system funkcjonował na optymalnym poziomie przez cały rok.

3. W jaki sposób dodanie bakterii zawartych w PRO-PUMP/HC pomoże mi w rozwiązywaniu występujących problemów?

Obecność odpowiednich bakterii jest istotną częścią rozwiązania. Przed i po wymaganym wypompowaniu ważne jest, aby w systemie była obecna wystarczająca ilość bakterii, aby mógł on prawidłowo rozkładać i upłynniać odpady organiczne w szambie lub przydomowej oczyszczalni ścieków. PRO-PUMP to biopreparat, który usuwa trudne i wolno rozkładające się związki, przywraca wydajność i przepływ w systemie.

4. Czy produkty PRO-PUMP są bezpieczne?

Oczywiście! W testach toksyczności przeprowadzonych w certyfikowanym laboratorium, PRO-PUMP wykazał, że jest nietoksyczny, niepatogenny i nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt, organizmów morskich i roślin. Jest również w 100% bezpieczny dla wód gruntowych.

5. Jak działają produkty PRO-PUMP?

Produkty PRO-PUMP zapewniają odpowiednią równowagę mikrobiologiczną i wysoki poziom aktywności, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie przydomowej oczyszczalni przez cały czas. Przyspiesza biologiczną redukcję materii organicznej i redukuje osadzanie się cząstek stałych, tworzenie się zastoisk wodnych, oraz odorów. Poprawia także wydajność i absorpcję w systemach rozsączających.

6. Kiedy mogę dodać PRO-PUMP/HC do mojego systemu?

W dowolnym momencie, zgodnie z zaleceniami asenizatora, najczęściej podczas wypompowywania i później co sześć miesięcy. Skuteczne i w 100% bezpieczne bakterie natychmiast zaczną przywracać podstawowe działanie biologiczne w Twoim systemie.

7. Skąd będę wiedzieć, że PRO-PUMP/HC działa?

To zależy od tego, jakie problemy próbujesz rozwiązać. Redukcję zapachu zauważysz w ciągu siedmiu do dziesięciu dni. Usuwanie zastoisk wodnych, w zależności od nasilenia poziomu zwierciadła wód gruntowych w tym czasie, może trwać to od dwóch do dziesięciu tygodni. Przywracanie częściowo lub całkowicie uszkodzonego drenażu może potrwać kilka miesięcy, w zależności od nagromadzenia materii organicznej zatykającej glebę.

8. Czy korzystanie z PRO-PUMP/HC jest trudne?

Wręcz przeciwnie, jest to bardzo prosty w użyciu produkt. W przeciwieństwie do wielu innych preparatów, które zwykle trzeba wymieszać z wodą przed aplikacją, PRO-PUMP HIGH COUNT wystarczy tylko wstrząsnąć w butelce i można go natychmiast zastosować.

9. Gdzie stosuje się PRO-PUMP/HC?

Asenizator doda PRO-PUMP bezpośrednio do systemu w miejsce, w którym bakterie będą najbardziej potrzebne. Produkt może być dodany zarówno do trudno dostępnego miejsca jak i wlany bezpośrednio do toalety. To, gdzie zastosujesz PRO-PUMP HIGH COUNT zależy od oceny Twoich indywidualnych potrzeb. W wielu przypadkach asenizator zostawi Ci większą ilość produktu oraz poinstruuje Cię jak kiedy i gdzie należy go dodać.

10. Dlaczego PRO-PUMP/HC ma silny zapach siarki po pierwszym zastosowaniu?

Zapach pochodzi z siarkowodoru, który jest częścią układu stabilizującego. Siarkowodór służy dwóm celom. Po pierwsze, pomaga zachować bakterie, zapewniając produktowi długi okres przydatności do spożycia. Po drugie, stanowi źródło energii dla bakterii, które utleniają siarkowodór. W ten sposób produkt kontroluje odory z oczyszczalni. Zapach uwalniany podczas aplikacji znika w ciągu kilku minut.

11. Czy dodajecie barwniki do PRO-PUMP/HC, ponieważ ma mocny fioletowy kolor?

Nie, nie dodajemy do produktu żadnych barwników. Za kolor odpowiadają pigmenty, które są w naturalny sposób syntetyzowane przez kultury bakterii z grupy fioletowych bakterii siarkowych. Są w 100% naturalne.

12.Czy zwykłe produkty do pielęgnacji domowej, takie jak mydło i detergenty, nie zaszkodzą skuteczności produktów PRO-PUMP?

W nowoczesnym domu stosuje się mnóstwo środków czyszczących: wszystkie z nich mają jakiś wpływ na system. Kultury bakterii w PRO-PUMP są odporne na wiele z tych produktów i rozkładają je na nieszkodliwe produkty uboczne. Przeciążenie systemu detergentami może mieć wpływ na wydajność produktów PRO-PUMP. Zdrowy rozsądek i przestrzeganie zaleceń producenta pozwoli zaoszczędzić pieniądze i wydłużyć żywotność produktów PRO-PUMP w systemie.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Zobacz także

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl