Jaką rolę w żywieniu bydła odgrywają bolusy?

0
Jaką rolę w żywieniu bydła odgrywają bolusy?

Bolusy to preparaty, które umożliwiają uzupełnienie niedoborów składników odżywczych u bydła. Mogą zawierać różne witaminy i mikroelementy, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki ich zastosowaniu następuje poprawa zdrowia zwierząt i zwiększenie efektywności produkcji mleka lub mięsa. Podawanie bolusów jest szczególnie ważne w okresie karmienia, zwłaszcza w okresach intensywnych laktacji. Energia dla bydła stanowi nieocenioną pomoc, szczególnie w przypadku, gdy hodowla jest duża.

Co to jest bolus dla krowy?

Bolusy zawierają mikroelementy i witaminy stosowane w celu uzupełnienia niedoborów pokarmowych u zwierząt. Często stosuje się je w hodowli, aby zapewnić krowom odpowiednią ilości składników odżywczych. Takie preparaty mają zazwyczaj formę tabletki lub kapsułki, którą podaje się doustnie zwierzętom. Są one przeważnie sporych rozmiarów, ponieważ zawierają duże dawki substancji aktywnych. Dzięki takiej formule cenne składniki są uwalniane w organizmie przez dłuższy czas.

KETO DUO BOLUS - wsparcie dla krów w walce z ketozą + ochrona wątroby

KETO DUO BOLUS - wsparcie dla krów w walce z ketozą + ochrona wątroby

 

Bolusy jako środek leczniczy

Bolusy mogą być stosowane w weterynarii jako forma leków dla zwierząt, kiedy wystąpią u nich objawy choroby. Jest to szczególnie istotne, jeśli zachoruje większa ilość krów i trzeba szybko opanować sytuację. Największą zaletą tych preparatów jest łatwość podawania. Umożliwiają bardzo dokładne dawkowanie leków dla zwierząt. Ponadto, ze względu na rozciągnięte w czasie działanie substancji czynnej bolusy sprawiają, że leki działają przez dłuższy czas, co jest szczególnie ważne w przypadku leczenia chorób przewlekłych. Jeśli więc zastanawiasz się, co to jest bolus, można określić taki preparat suplementem diety przeznaczonym dla zwierząt, ale także skutecznym środkiem leczniczym. Wiele chorób wynika z niedoborów składników odżywczych, więc można je leczyć poprzez ich uzupełnianie.

PHOSPHORUS BOLUS - bolus fosforanowy dla krów z niedoborem fosforu

PHOSPHORUS BOLUS - bolus fosforanowy dla krów z niedoborem fosforu

 

Bolusy dla krów a dieta

Zbilansowana dieta powinna być podstawowym źródłem składników odżywczych dla krów. Musi ona zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze podawane w odpowiednich ilościach. Wśród nich powinny znajdować się pokarmy bogate w białka, węglowodany, tłuszcze, błonnik, witaminy i minerały. Aby zadbać o odpowiednie proporcje tych składników w diecie, zwierzętom można podawać paszę, siano, trawę oraz ziarna zbóż. Bez wątpienia dostarczenie wszystkich niezbędnych substancji wraz z pożywieniem jest znacznie łatwiejsze w miesiącach wiosennych i letnich. Bolusy dla krów a dieta to zagadnienie, które warto dobrze przemyśleć i dobrać dla zwierząt takie produkty, które sprawdzą się najlepiej w określonych sytuacjach.

Bolusy to suplementy diety najczęściej występujące w formie tabletek. W sprzedaży dostępne są jednak także lizawki dla krów. Funkcją tych preparatów jest uzupełnienie diety o różnorodne substancje wspierające rozwój zwierząt. Mogą one zawierać składniki odżywcze ważne dla zdrowia i wydajności krów, takie jak witaminy, mikroelementy, minerały i aminokwasy. Decydując się na zakup konkretnych produktów, warto dokładnie zapoznać się z jego składem.

DRY OFF SUPPORT BOLUS - bezantybiotykowa ochrona wymienia krów zasuszanych

DRY OFF SUPPORT BOLUS - bezantybiotykowa ochrona wymienia krów zasuszanych

 

Jakie produkty warto kupić?

Wśród produktów, których zakup warto rozważyć, znajduje się Keto duo Bolus. Preparat powstał, aby zapobiegać ketozie. Ta choroba związana jest z obniżeniem odporności zwierząt i może spowodować wzrost kosztów prowadzenia hodowli. W składzie produktu znajdują się cenne składniki odżywcze, takie jak kurkuma, niacyna, witaminy z grupy B, cholina, betaina i DL-metionina. Dzięki nim wątroba szybciej się regeneruje, a przemiana tłuszczu w glukozę pozwala na uzupełnienie deficytów energetycznych u krów. Innym preparatem, który warto polecić jest Phosphorus Bolus. Podaje się go zwierzętom, aby uzupełnić niedobory fosforu i wapnia. Dzięki stosowaniu tego suplementu osłabione krowy szybko wracają do formy. Zwiększają się również ich możliwości rozrodcze.

Innym wartym polecenia produktem jest Dry Bolus. W jego składzie znajdują się mikroelementy, takie jak: jod, kobalt, mangan, cynk, selen, miedź, cynk oraz witaminy: A, E i D3. Warto podawać ten preparat, przygotowując zwierzęta do wycielenia, rozpoczęcia laktacji oraz w celu zoptymalizowania ich płodności. Wysokiej jakości produktem jest także SCC Bolus. Jego zastosowanie pozwala na zmniejszenie liczby komórek somatycznych u krów. Zawarte w składzie substancje czynne niszczą kolonie bakterii, które powodują zapalenie wymienia. Należy je stosować w czasie laktacji i zasuszenia. Warto pamiętać o tym, aby w zależności od tego, jaki jest skład hodowli zaopatrzyć się w bolusy dla cieląt lub bolusy dla krów.

SCC BOLUS - zmniejsza liczbę komórek somatycznych, hamuje rozwój bakterii

SCC BOLUS - zmniejsza liczbę komórek somatycznych, hamuje rozwój bakterii

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl