DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 300ZŁ

Wysyłka w 24h

EUROACTIV AGRO - biostymulator: regeneracja gleb silnie eksploatowanych, op. 5kg

Cena brutto: 354,90 zł 354.90
Cena netto: 328,61 zł
ilość szt.
Zyskujesz 35 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

EUROACTIV AGRO - Innowacyjny biostymulator do regeneracji gleb zmęczonych i mocno eksploatowanych.

Euroactiv Agro to innowacyjny organiczny nawóz azotowy bogaty w enzymy, pożyteczną florę bakteryjną oraz składniki aktywne o wysokiej aktywności biologicznej. Zalecany szczególnie do regeneracji gleb zmęczonych i silnie eksploatowanych, szczególnie często występujących we współczesnych uprawach. W tych warunkach żyzność gleb szybko się wyczerpuje, a aktywność mikrobiologiczna, od której zależy rzeczywista żyzność gleby, jest zmniejszana przez chemiczne pozostałości nawozów, pestycydów i środków dezynfekujących. Produkt reaktywuje naturalne procesy żyzności, zmniejsza szkody wyrządzane w uprawach przez pozostałości produktów chemicznych i nadmiary zasolenia, a także przez wkład niedojrzałego lub słabo przefermentowanego obornika. Euroactiv Agro poprawia ukorzenianie, przyswajanie składników odżywczych i zmniejsza koszty nawożenia. Znakomicie nadaje się do zaprawiania nasion (aktywacja biologiczna), do rozmnażania z sadzonek i rozsady. Poprawia również wydajność upraw i ich jakość.

Stosowany w kompostowniach przyspiesza i optymalizuje procesy humifikacji i stabilizacji pozostałości zootechnicznych, pozwalając na uzyskanie w krótszym czasie końcowego kompostu o najwyższej jakości. Stosowany jest bezpośrednio na pozostałości organiczne (gnojowica, obornik) i po rozprowadzeniu kontynuuje swoje działanie w glebie.

Nie zawiera żadnych organizmów modyfikowanych genetycznie.

Inne zastosowania:

Biologiczna degradacja resztek roślinnych: produkt zastosowany na pozostałościach warzyw na polach (zboża, soja, słonecznik, burak, warzywa, okrawki itp.) sprzyja ich szybkiej degradacji i przekształceniu w próchnicę, poprawiając tym samym nowy plon.

Biologiczna aktywacja substancji organicznych do kompostowania: produkt zastosowany na hałdach fermentujących substancji organicznych (obornik zwierzęcy, odpady organiczne, liście, pozostałości roślinne itp.) sprzyja i przyspiesza proces tworzenia się próchnicy, pomagając w ten sposób w tworzeniu dobrego kompostu.

Instrukcja stosowania:

Biodegradacja ścierniska i resztek pożniwnych na polu: od 3-5 Kg/ha (zboża, uprawy ekstensywne) do 20-30 Kg/ha (warzywa, resztki drewna) EUROACTIV AGRO do dystrybucji rozrzutnikiem obornika po wymieszaniu nawozem azotowym (dawkowanie zalecane przez techników) na rozdrobnione resztki. Po zabiegu zaprawione ścierniska wymieszać z ziemią. Ścierniska należy przykryć co najmniej 10-15 cm ziemią. Na obszarach suchych zabieg należy przeprowadzić na krótko przed porą deszczową (lub, jeśli to możliwe, nawodnić). W celu zwiększenia skuteczności aktywacji biologicznej zalecamy dodanie dodatkowo 5-15 kg/ha EUROHUMIC Simplex. Aplikację można wykonać również za pomocą EUROACTIV WP rozcieńczonego w wodzie i rozprowadzonego.

Standardowa aktywacja i regeneracja słabych gleb:
a) Na glebę (rozprowadzenie preparatu po glebie i pozostałościach po poprzednich uprawach) 5-10 kg/ha (lub więcej w trudnych przypadkach) na otwartych polach, 2-4 kg/1000 m2 (lub więcej w trudnych przypadkach) w intensywnie uprawianych szklarniach. Produkt ten najlepiej wymieszać z nawozem azotowym lub organicznym (bądź mineralno-organicznym) na długo przed siewem lub przed umieszczeniem roślin w szklarni (co najmniej 8-10 dni). Można go również stosować po rozcieńczeniu w wodzie (1.000 hl/ha) beczką przy użyciu dysz typu RG4 i usunięciu wszystkich filtrów.

b) Fertygacja: zalecamy stosowanie wersji EUROACTIV WP. Aplikuj razem z AMMINOSTIM BIO lub innym nawozem EUROVIX ( ewentualnie ze zwykłymi nawozami) w następujący sposób:

  • Uprawy ogrodnicze i ozdobne na polu: 3-5 kg/ha na aplikację (lub więcej w trudnych przypadkach). W razie potrzeby filtrować podczas stosowania do zbiorników fertygacyjnych.
  • Uprawy ogrodnicze i ozdobne w szklarniach: 0,5-1 kg/1.000 m2 (lub więcej w trudnych przypadkach). Stosuj średnio 3-5 razy co 3-7 dni.
  • Rośliny owocowe, winogrona: 3-5 kg/ha na aplikację (lub więcej w trudnych przypadkach). Stosuj średnio 2-3 razy co 5-10 dni, zaczynając od wznowienia wegetacji.

Zalecamy stosować razem z podobną ilością EUROHUMIC i EUROFLORID. Unikaj zbytniego zagęszczania roztworu (ewentualnie podziel ilość na więcej aplikacji). Zalecamy wstępne rozcieńczenie EUROACTIV w wiadrze przed umiejscowieniem produktu na dnie, a następnie dodanie wody i wymieszanie. W razie potrzeby filtrować podczas stosowania do zbiorników fertygacyjnych.

Zaprawianie nasion: wymieszać proszek z nasionami w zbiorniku siewnika. Dawki: zboża 3-4 kg/ha (i więcej, jeśli to konieczne). Trawa darniowa 10-15 kg/ha. Inne uprawy: według wskazań naszego technika.

Produkcja kompostu: 200-500 g/m3 . Rozprowadzić równomiernie proszek na materiale kompostowym.

Powyższe dawki są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od specyfikacji naszych techników odnoszących się do konkretnych warunków.

Opakowanie:

5kg

Zobacz także

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl