Jakie witaminy trzeba suplementować kurom?

0
Jakie witaminy trzeba suplementować kurom?

Aby kury sprawnie się rozwijały, a jaja przez nie złożone zawierały jak największą ilość substancji odżywczych, warto zadbać nie tylko o jakość paszy, ale również zdecydować się na wprowadzenie odpowiedniej suplementacji. Nie zawsze możliwe jest osiągnięcie odpowiednich efektów wyłącznie dzięki pożywieniu. W naszym sklepie znajdziesz preparaty dla kur, które zawierają niezbędne witaminy i minerały, umożliwiające zwierzętom prawidłowy rozwój. Zastanów się nad ich zakupem, aby mieć pewność, że drób będzie dostarczał najwyższej jakości jajek w odpowiedniej ilości. Stosowanie odpowiednich preparatów może zwiększyć zyski Twojego gospodarstwa i przyczynić się do większego zadowolenia klientów.

Co wpływa na zdrowie drobiu?

Zdrowie kur zależy w dużym stopniu od jakości pożywienia. Dieta drobiu powinna być zbilansowana, zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów i mikroelementów. Niedobory składników odżywczych lub zanieczyszczenia paszy mogą wpłynąć ujemnie na kondycję zwierząt, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dobrze dobranej suplementacji. Warto postawić na witaminy dla kur, które pozwalają na skuteczne uzupełnienie niedoborów składników odżywczych w krótkim czasie. Bardzo istotne jest również dostarczenie zwierzętom czystej wody. Kury powinny mieć ponadto zapewnione odpowiednie warunki do życia. Pomieszczenia, w których przebywają zwierzęta, muszą być na bieżąco wentylowane. Obowiązkiem hodowców jest dbanie o czystość klatek i budynków poprzez regularne usuwanie z nich odchodów i innych zanieczyszczeń. Przestrzeń musi być na tyle duża, aby kury mogły się swobodnie poruszać. Najlepiej, aby mogły również spędzać czas na świeżym powietrzu, dzięki czemu zachowują odpowiednią kondycję fizyczną. Nie należy również stresować drobiu, ponieważ zdenerwowane kury częściej chorują. Zastosowanie się do tych zasad powinno wystarczyć, aby drób zachował zdrowie.

Czym odżywiają się kury?

Podstawą diety kur są przeważnie ziarna takich zbóż jak pszenica, jęczmień, kukurydza, soja, czy ryż. Warto zdecydować się na podawanie im paszy, której skład został odpowiednio zbilansowany. Wolno żyjące zwierzęta mogą również spożywać robaki i małe bezkręgowce, ponieważ drób jest częściowo mięsożerny. Wybierając odpowiedni sposób żywienia zwierząt, warto wziąć pod uwagę ich wiek i masę ciała. Nie należy im jednak podawać jedzenia przeznaczonego dla ludzi, takiego jak chleb, ziemniaki, makarony czy mięso, ponieważ może to prowadzić do wystąpienia niekontrolowanych zaburzeń metabolicznych. Wprowadź do diety kur produkty wspierające ich rozwój. Warto zainwestować między innymi w preparaty na wzmocnienie kości u drobiu, aby mieć pewność, że w hodowli nie wystąpią problemy ze zdrowiem zwierząt.

ProfiVet D3+Ca - dla drobiu witamina D3 i wapń

ProfiVet D3+Ca - dla drobiu witamina D3 i wapń

 

Jakie witaminy dla kur?

Jeśli zastanawiasz się, jakie witaminy dla kur będą najlepsze, musisz pamiętać o tym, że te zwierzęta potrzebują podobnych składników odżywczych, co my. Warto więc zadbać o to, aby miały one dostęp do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Witamina A ma wpływ na zdrowie oczu i skóry. Witamina D wspiera sprawną mineralizację kości i pomaga utrzymać równowagę wapniowo-fosforanową. Chociaż jest ona naturalnie produkowana pod wpływem światła, w naszej szerokości geograficznej często pojawiają się niedobory. Witamina E to silny antyoksydant, który zapobiega rozwijaniu się chorób. Witamina K zaś odpowiada za utrzymanie odpowiedniej krzepliwości krwi. Bardzo ważne jest również suplementowanie witamin rozpuszczalnych w wodzie. Wśród nich znajduje się witamina C, która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego zwierząt. Do tej grupy należy także cały kompleks witamin B, które odpowiadają za sprawne działanie układu nerwowego. Kupując preparaty dla zwierząt, zawsze warto zapoznać się z ich składem, aby dobrać takie, które najlepiej sprawdzą się w konkretnej sytuacji. Producenci dbają o wysoką jakość mieszanek, ale to hodowcy mają największą świadomość potrzeb zwierząt.

ProfiVet MINERALS - dla drobiu witaminy i minerały

ProfiVet MINERALS - dla drobiu witaminy i minerały

 

Jakie preparaty warto kupić?

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości suplementy dla drobiu. Jednym z nich jest preparat ProfiVet D3+Ca, który stanowi cenne źródło witamin i minerałów. Jego podawanie wspiera rozwój szkieletu kur oraz pozytywnie wpływa na wchłanianie wapnia i fosforu. Skorupa jaj kur, którym podawany jest suplement, staje się twardsza. ProfiVet Minerals także pozwala na uzupełnienie niedoborów mikro- i makroelementów. Innym doskonałym produktem jest Vitastrong. W jego składzie znajdują się ekstrakty roślinne, drożdże, witaminy A, D, E, a także fosfor i wapń. Preparat skutecznie przeciwdziała występowaniu niedoborów pokarmowych, co sprawia, że kury są wyraźnie zdrowsze, a ich ogólna kondycja się poprawia. Także ten suplement wpływa pozytywnie na jakość produkowanych w gospodarstwie rolnym jaj. Zdrowe kury są znacznie bardziej wydajne, a dostarczana przez nie żywność bardziej odżywcza dla ludzi, więc warto dbać o to, aby dostarczać im najlepszej jakości paszę i supelementy.

VITASTRONG - poprawa jakości jaj i kondycji drobiu

VITASTRONG - poprawa jakości jaj i kondycji drobiu

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl